Yozgat'ta öğretmenlik mülakatı düğünüyle aynı güne denk gelen Emine Bulut, düğüne ara verip mülakata girdi. Bulut, mülakatın ardından eşiyle tekrar düğün yerine döndü.

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde, okul öncesi öğretmenliği mezunu Emine Bulut, gerçekleştirilen düğününü yarıda bırakıp öğretmenlik mülakatı için eşi Sezer Bulut ile Yozgat Ölçme Değerlendirme Merkezi’ne gelip gelinliği ile sınava girdi. Gelinlik ile sınav merkezine gelen öğretmen adayını görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kapıda gelini bekleyen damat Sezer Bulut, sınav sonrası eşiyle düğünün yolunu tuttu.

Bakan Özer: Okullarımıza 3 milyar 900 milyon lira para gönderdik. Bazı okul yöneticilerimiz 1 lira bile harcamamışlar. Bakan Özer: Okullarımıza 3 milyar 900 milyon lira para gönderdik. Bazı okul yöneticilerimiz 1 lira bile harcamamışlar.

'İnşallah gelinlik uğurlu olur, mesleğime başlarım'
Emine Bulut, ilginç olaya ilişkin "Okul öncesi öğretmeniyim. Mülakat bugüne denk geldi, düğün günümüze. Düğünümüzü yarıda bırakıp geldik. Mülakat çok güzel geçti, çok güler yüzlülerdi. Komisyon olsun burada çalışanlar olsun çok yardımcı oldular. İnşallah atanmayı bekliyorum. Çok şaşırdılar, benimle fotoğraf çekindiler. Çok güzel anı oldu benim için. İnşallah gelinlik uğurlu olur atanırım, mesleğime başlarım. Mesleğime başlamayı çok istiyorum" dedi.