Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başarılı olan üniversite ve lise öğrencilerine başarı teşvik programı kapsamında yararlanacağını duyurdu.

Başarı teşvik programı kapsamı programının detayşlarını sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak; "Bütçe ayırdığımız Teşvik Programı'nda öğrencilerimize ve gençlerimize başarılar diliyorum. 1.5 milyar lira, detaylar Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından açıklanacak" ifadelerini kullandı.

EĞİTİM DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?


3 bin 300 TL ile 5 bin 500 TL arasında değişen eğitim yardımı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) veya Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından tespit edilen başarılı öğrencilere yapılacak.

PTT: Depremzedelere yapılacak bireysel yardımlar ücretsiz ulaştıracak! PTT: Depremzedelere yapılacak bireysel yardımlar ücretsiz ulaştıracak!

Başvuru süreciyle ilgili detaylar yönetmeliğin çıkmasıyla belli olacak. Başvurular için herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

2022 yılında net asgari ücret 5 bin 500 TL olarak belirlenmiş olduğu için bu durumda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 3 bin 300 TL ödeme alacak.