Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, desteklerin yatırılması hakkında açıklama yapmıştır. 972 milyon 333 bin liralık tarımsal destek ödemeleri 27 Ocak tarihinde çiftçilerin hesaplarına yatmıştır. Tarımsal destek tutarları hububat, baklagil, dane mısır için 956 milyon 455 bin 159 lira, kırsal kalkınma yatırımları için 13 milyon 743 bin 303 lira ve sertifikalı tohum üretimi için 2 milyon 134 bin 538 liradır.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarım sektörüne verilen desteğin önemi ve etkilerinin tartışıldığı Adana programı kapsamında bir dizi toplantıya katıldı. Bakan, tarımsal destekleme ödemelerinin yapılmasının hayırlı ve bereketli olmasını diledi. Tarımsal destek ödemelerinin 972 milyon 333 bin lira olarak belirlendi ve 27 Ocak tarihinde çiftçilerin hesaplarına yatması planlandı.

Cumhurbaşkanı seçimi için kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayımlandı Cumhurbaşkanı seçimi için kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Mazot ve gübre desteği de tarımsal destekleme ödemeleri arasında bulunuyor. Tarım ve Orman Bakanı, 1 milyon 152 bin çiftçi için 8,6 milyar liralık mazot ve gübre desteğinin 6 ay öncesinden ödendiğini belirtti. Tarımsal destekleme ödemeleri, hububat, baklagil, dane mısır ve diğer sektörler için belirlenen tutarlarla yapılıyor.

ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Bakan Kirişçi sosyal medya hesabından, 972 milyon 333 bin liralık tarımsal destek ödemelerinin 27 Ocak itibarıyla çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını anlattı.