Twitter’dan fotoğraf paylaşarak tepki gösteren CHP lideri, “Bay Kemal’in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar" dedi...

Dikkat! Elektrik, su, doğal gaz borçları siliniyor! Dikkat! Elektrik, su, doğal gaz borçları siliniyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ’da yapacağı miting öncesinde şehrin her yerine asılan pankartların önünde poz verdi. Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş pankartının önünde durarak çektirdiği fotoğraftan sonra tepkili açıklamalar yaptı.

Twitter’dan fotoğraf paylaşarak tepki gösteren  CHP lideri, “Bay Kemal’in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; ancak üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor” dedi. 

Kılıçdaroğlu devamında ise şunları yazdı:

“Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya değer mi ey saray? Gözünüz ne zaman doyacak sizin? Üç günlük, hepimizin ancak biçare olduğu bu dünyada, bu kavga hiç mi bitmesin istiyorsunuz?

Sizinle bizim aramızda bir temel fark var. Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!

Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına can cana, yan yana olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize nasip olacak göreceksiniz. İnadına et ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına hep beraber, hep beraber.”