Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı için "Türkiye Yüzyılı" sloganını duyurdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı için "Türkiye Yüzyılı" sloganını duyurdu!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, APara'da "Para Sohbetleri" programına katıldı. Nebati, "Türkiye 2021'de salgına rağmen yüzde 11 büyüdü. Son 10 yılın en yüksek performansına ulaştık" diye konuştu.

"Türkiye, 2022 ilk çeyrekte yüzde 7,3 büyüme başarısı gösterdi. İhracat 240 milyar doları aşarak tarihi rekorlar kırıyor" diyen Nebati'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bugün enflasyon dünyanın ortak sorunu. Bu yükseliş ülkemize de yansıyor. Enflasyon ile mücadele bugün bizim için birinci öncelik. Enflasyonla mücadele ve finansal istikrarın desteklenmesi amacıyla ekonomi yönetiminin tüm kurumlarıyla birlikte seferber olmuş durumdayız.
Gelire endeksli senetler bireysel yatırımcıya olacak. GES'te asgari getiri garantisi olacaktır. GES'lerin ilave getiri imkanı da var. 2022 yılında enflasyonla mücadele kapsamında 239 milyar lira vergi gelirinden vazgeçiyoruz."