Netflix'in modelini, rakibi Disney+'ın reklam destekli hizmetini sunacağı 8 Aralık'tan önce duyurmak istediği belirtildi

Memurlara enflasyon farkı oluştu mu? Rakam, toplu sözleşmede verilen zammı geçti mi? Memurlara enflasyon farkı oluştu mu? Rakam, toplu sözleşmede verilen zammı geçti mi?

Netflix'in reklam destekli abonelik modelini, rakibi Disney+'ın reklamları da içeren yeni 'ucuz' abonelik hizmetini başlatacağı 8 Aralık'tan önce açıklayacağı iddia edildi.

'Streaming' devi Netflix, gelirlerinde yaşanan düşüş ve abone kaybı nedeniyle reklam destekli bir yeni bir üyelik modeli açıklayacağını duyurmuştu. Basına yansıyan haberlerde, Netflix'in en ucuz paketi olacak reklam destekli yen hizmetin 2023'ün başında duyurulacağı belirtiliyordu.

7 ile 9 dolar arasında 
Ancak Variety'de yer alan habere göre, Netflix, rakibi Disney+'ın reklam destekli abonelik modelini uygulamaya koyacağı 8 Aralık'tan önce paketi duyurmak istiyor. Haberde, Netflix'in yeni modelini 1 Kasım'da ABD, AB ve Birleşik Krallık gibi birçok farklı ülkede başlatabileceği öne sürüldü.

Netflix'in reklam destekli abonelik modelinin fiyatının ABD'de 7 ile 9 dolar arasında olacağı daha önce ileri sürülmüştü. Netflix'in, 2022 yılı sonuna kadar, reklam destekli modeli 500 bin üyesinin kullanacağını tahmin ettiği belirtiliyor.

Netflix, haberle ilgili yorum yapmadı.