Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarına atanacak 45 bin öğretmen için atama tercihleri 6 Mayıs'ta tamamlandı. Atama tercih sonuçları ise bugün itibariyle açıklanacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "İnşallah 8 Mayıs'ta da 45 bin öğretmen atamasını gerçekleştireceğiz" ifadesini kullandı.

Atama tercih sonuçlarına göre, sözlü sınavda başarılı olan öğretmen adayları tercihleri de dikkate alınarak elektronik ortamda atamaları gerçekleştirilecek. Sözlü sınav puanının eşitliği durumunda ise KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak. Eşitliğin devamı durumunda ise atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecektir.

Sözlü sınavlar 7-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmiş ve sonuçları 18 Nisan'da açıklanmıştı. Atanan öğretmenler, 1 Eylül'den itibaren okullarında görevlerine başlayacaklar.

Aksaray'daki kazada acı tesedüf Aksaray'daki kazada acı tesedüf

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, atama sayısının son 20 yılda tek seferdeki en yüksek atama olduğunu belirtti ve "Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle atamayı gerçekleştireceğiz" açıklamasını yaptı.

Öğretmen atama sonuçları ile ilgili bir saat bilgisi henüz paylaşılmamıştır. Atama sonuçlarını öğrenmek için öğretmen adayları MEBBİS (Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Sistemi) üzerinden veya MEB'in resmi web sitesinden sorgulama yapabilirler.