Bulgaristan'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye getirilen Eski Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) MAK Alay Komutanı emekli Albay Levenk Göktaş, flaş açıklamalarda bulundu.

Necip Hablemitoğlu suikastinin soruşturmaları kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkartılan ve ardından kaçtığı Bulgaristan'da yakalanıp Türkiye'ye iade edilen Eski Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) MAK Alay Komutanı emekli Albay Levenk Göktaş,  Türkiye'de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Tutuklanmasının  ardından avukatıyla bir kağıt paylaşarak açıklamalarda bulundu.

Levent Göktaş'ın açıklamaları:

Site yöneticisini kemerle boğarak öldürdü Site yöneticisini kemerle boğarak öldürdü

"Ben, Ergenekon Davası'nda 5 yıl 3 ay tutuklu kalmış ve sonrasında beraat etmiş olan; bu süreç sebebiyle ailem ile birlikte büyük sorun ve sıkıntılara göğüs germek durumunda bırakılmış biriyim.

Merhum Necip Hablemitoğlu ile ilgili bana yöneltilen suçlamaların asılsız ve dayanaksız olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. Tıpkı Ergenekon kumpasında olduğu gibi gerçekler er ya da geç gün yüzüne çıkacaktır.

Neden yurt dışına çıktığım konusundaki eleştirilere vereceğim yanıt ise; 5 yıl 3 ay sahte deliller ve uydurma bir örgüt iddiasıyla cezaevinde kalan şahsımla empati yapmaları olacaktır. Bundan sonraki süreçte hakkımdaki haksız ve hukuka aykırı iddialara duruşmalarda gerekli cevabı vereceğim. Şunun bilinmesini istiyorum ki bana inanları ve sevenlerimi bugüne kadar hiç mahçup etmedim. Bundan sonra da asla haksız çıkartmayacağım."