Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "3 ayda bir zam yapılsın" önerisini eleştiren bir açıklama yaptı. Kartoğlu, bu önerinin aslında memur maaşlarının hızla erimesi sorununa bir çözüm arayışı olduğunu ancak bu çözümün kendisinin daha büyük bir problemi tetikleyebileceğini vurguladı.

Açıklamasında, böyle bir mekanizmanın dünya genelinde uygulanıp uygulanmadığını sorgulayan Kartoğlu, bu tür bir yaklaşımın mantıklılığını eleştirdi. Memurların düşük alım gücü ve yoksulluk sınırına yakın yaşamlarını göz önünde bulundurarak, bu tür taleplerin eleştiriye açık olduğunu ifade etti.

Avrupa ülkelerine kıyasla memur maaşlarının Türkiye'de çok daha düşük olduğunu ve ekonomik koşullar altında dahi ev veya araba almanın zor olduğu bir ortamda, memurların alım güçlerini koruma çabasını eleştirdi. Açıklamasıyla birlikte, memurların maaşlarının döviz cinsinden ödenmesi isteğini alaycı bir üslupla dile getirdi.

MEB, Deprem Bölgesindeki Velilere Yönelik “Zorlayıcı Yaşam Olayları Sonrası Veli Psikoeğitim Programı”nı Yayımlandı MEB, Deprem Bölgesindeki Velilere Yönelik “Zorlayıcı Yaşam Olayları Sonrası Veli Psikoeğitim Programı”nı Yayımlandı

İŞTE O KONUŞMA...