Geçtiğimiz hafta Ankara büyük bir hareketlilik yaşamış, Altılı Masa dağılmanın eşiğinden adaylık denklemine getirelen formül ile döndü. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına 'evet' diyen Meral Akşener'in masaya geri döndüren formülde ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Yardımcılığına getirilmesi yer alıyor. 

Ankara'daki hareketli saatlerin ardından seçim tarihine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün 14.00'de bir açıklama yapması bekleniyor. Seçimlerin 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilmesi beklenirken, Gazeteci- Yazar Murat Yetkin,  bugünkü köşe yazısında AK Parti'de seçim stratejisi hakkında iki görüş olduğunu belirtti.

Seçim stratejisi kararını alacak kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu belirten Yetkin, siyasetin ısındığını vurguladı:

iPhone kullanıcılarına müjde! Resmen kullanıma açıldı... iPhone kullanıcılarına müjde! Resmen kullanıma açıldı...

''Kararı elbette, 8 Mart’ta MHP lideri Devlet Bahçeli’yle durum değerlendirmesi yapan Erdoğan verecek. Bu da muhtemelen önümüzdeki hafta başında yapılacak AK Parti MYK toplantısı sonrasında kesinleşecek.
Partinin seçim stratejisi ekibi Erdoğan’ın bu defa her seçim ve referandumda yaptığından farklı bir yol izlemesinden yana

AK Parti’nin dezavantajı sadece deprem felaketi, etkileri süren ekonomik kriz ve çözülemeyen Suriyeli mülteciler sorunuyla sınırlı olmayabilir; rakibi ciddiye almamak en ciddi hata olacaktır. Bu hata aynı şekilde Kılıçdaroğlu ve ekibinin 'Erdoğan’ın işi artık bitti' rehavetine kapılması için de geçerlidir