Muğla'da temaslarda bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, "6'lı masa bir araya gelecek. Ali Babacan ekonominin direksiyonuna geçecek. Türkiye uçacak öyle mi? Ben eski arkadaşlarımın aklına şaşayım. 13 sene Babacan yönetmedi mi ekonomiyi? O özelleştirmeler yapılırken neredeydi?" dedi.

Afyonkarahisar'da sivil eğitim uçağı düştü son dakika Afyonkarahisar'da sivil eğitim uçağı düştü son dakika

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Muğla'nın Fethiye, Dalaman, Köyceğiz, Datça, Ortaca ve Marmaris ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.
Partisinin Fethiye ilçe başkanlığının açılışını yapan İnce, kent merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti.
İnce, kentteki bir otelde gazetecilere yatığı açıklamada, Muğla'nın sadece bir turizm merkezi değil, tarımda da söz sahibi olduğunu söyledi.
Ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulunan İnce, "6'lı masa bir araya gelecek. Ali Babacan ekonominin direksiyonuna geçecek. Türkiye uçacak öyle mi? Ben eski arkadaşlarımın aklına şaşayım. 13 sene Babacan yönetmedi mi ekonomiyi? O özelleştirmeler yapılırken neredeydi?" diye konuştu.
Memleket Partisi'nin Türkiye'nin "dik duruşlu partisi" olduğunu belirten İnce, "Çok netiz. Gizli kapaklı işlerimiz yok. Allah'ın izni, milletin isteğiyle karış karış ülkeyi dolaşıp bunu gerçekleştireceğiz" dedi.
Ardından Dalaman ilçesine geçerek, partisinin ilçe başkanlığının açılışını yapan İnce, Ortaca ve Köyceğiz'de de otobüsten vatandaşları selamladı.
Datça ilçe başkanlığının da açılışını gerçekleştiren İnce, daha sonra Marmaris'e giderek, Atatürk Meydanı'nda partililer tarafından karşılandı. Yat limanında yürüyüş yaparak, esnaf ziyaretinde bulunan İnce, tatilcilerle sohbet etti.
'Bunların ne iktidarı iktidar ne muhalefeti muhalefet'
Açılış konuşmasında iktidarı ve muhalefeti eleştiren İnce, 20 yıldır Türkiye'nin uçurumun kenarına getirildiğini, bütün bunlar olurken ise muhalefetin, iktidarla işbirliği yaptığını söyledi. İnce, "Marmaris'te inşaat mı yapacaksın? Ruhsatı belediyeden, ÇED raporunu bakanlıktan alacaksın. Rant işbirliği, bu rant işbirliği. Bunların ne iktidarı iktidar ne muhalefeti muhalefet" dedi.
'Adam sanki bir defa kazanmış, adam, 20 senedir kazanıyor'
Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra, 'Adam kazandı' yazdığı için eleştirildiğini hatırlatan İnce, "Adam sanki bir defa kazanmış. Adam, 20 senedir kazanıyor, görmüyor musunuz? Adama, 20 senedir kazandıracaksın, sonra hesabı bana soracaksın. Ben bir kere aday oldum. Onda da Türkiye'yi ayağa kaldırdım, valla. Kılıçdaroğlu, 15 kere aday oldu, ona hesap sormayacaksın. Bana, sen bir kere de kenara çekil diyeceksin. Meral Akşener, 5 defa parti değiştirdi, ona hesap sormayacaksın. Muharrem İnce, niye partiden gitti onu soracaksın. Recep Tayyip Erdoğan ile mücadele edeceksin, ekonominin başına Ali Babacan'ı getireceksin. Öyle mi? Erdoğan, onu zaten 13 sene orada tuttu. Sen onun kenara attığı ile ekonomiyi düzelteceksin, öyle mi? Mültecileri geri gönderecekmişsin. Kimle göndereceksin? Davutoğlu ile. Yahu, Suriyelileri başımıza, Davutoğlu bela etmedi mi?" diye konuştu.
'İkinci tura kim kalırsa onu destekleyeceğiz'
Türkiye'nin namuslu insanlarına güvenerek yola çıktığını ifade eden İnce, "Belediyelere, iş dünyasına güvenmiyoruz. Onlara güvenerek yola çıkmadık. Tıpkı Ecevit gibi. Ecevit de 'burada kirli ilişkiler var' dedi. Rahşan Hanımla gitti. Üç kişi, beş kişi ile başladı, iki kere başbakan oldu. Ama ona bölücü diyenler olmadı. Bana bölücü diyenlere şunu söylemek isterim. Parlamenter sistemde oy bölünmesi olur. Başkanlık sisteminde oy bölünmesi olmaz. Kurallar değişti. Yeter ki, ilk turda Erdoğan'a seçimi aldırma. İkinci tura kim kalırsa onu destekleyeceğiz, zaten onda sorun yok ki. O, 'oy bölme' diyenler var ya. Onların kendine güveni yok. 6'lı masadan bir tanesi çıkıp da 'Ben bu Erdoğan'ı yenerim' diyor mu? Ben yenerim. Geçen sefer, testiyi kırıp atamadım ama testiyi çatlattım" dedi.
Başaracağından kuşkusu olmadığını belirten İnce, "İnsanlık tarihi, mücadelelerle doludur. Bazı şeyler zaman alacaktır. Bütün Türkiye'yi karış karış dolaşıp anlatacağım. Onu konuşacak enerjimizde, yüreğimiz de var. Allah sağlık verdikçe, ben sizin sevilmeyen başınız, susmayan diliniz, bükülmeyen bileğiniz olacağım" ifadelerini kullandı.