Muharrem İnce hakkında sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar üzerine yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ortaya çıktı. Mahkemeye çıkarılan 11 şüpheliden 3'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İşte o ifadeler:

"Cumhurbaşkanına hakaret suçunun neticelerini idrak edebilecek durumdayım"

Avrasya Araştırma Kurucusu Kemal Özkiraz"Beni takip eden kitle Cumhurbaşkanına yapılan hakareti kaldırabilecek bir kitle değildir. Ben Cumhurbaşkanına hakaret suçunun neticelerini idrak edebilecek durumdayım. 2 çocuğum vardır. Gaftici Fethi, bir ağır roman isimli kitapta adı geçen esprili bir paylaşımdır. Ben evliyim 2 çocuğum var, çocuğumdan biri yeni doğdu ve ciddi rahatsızlıkları vardır serbest bırakılmak istiyorum.” diye ifade verdi.

"Benim başka whatsapp grubundan bu videonun gelmesi üzerine paylaştığım bir videodur"

Tutuklanan Ozan Özgür D.nin ifadesinde "'Yal-der official' isimli whatsapp grubu bizim arkadaşlarımızla muhabbet ettiğimiz gırgır şamataya yönelik bir gruptur. Yal-der olarak bahsetmemizin sebebi 'yalancılar derneğinin' kısaltılması şeklinde kurduğumuz bir gruptur. Benim başka whatsapp grubundan bu videonun gelmesi üzerine paylaştığım bir videodur. Bizim grubumuz dışarıya kapalı bir gruptur eğer bunu yaymaya niyetim olsaydı başka yerlerde de paylaşırdım.” dedi.

"Yanlışlıkla bu videoya da elim çarpmış ve göndermişim"

Tutuklanan İzmir Büyükşehir Belediye çalışanı M.G.,"Muharrem İnce'ye ait olduğu iddia edilen müstehcen videonun bana nereden geldiğini bilmiyorum ancak galerim de mevcuttu. Ben H.E. isimli şahsı tanırım Whatsapp üzerinden kendisine fotoğrafımı göndermek istedim ancak yanlışlıkla bu videoya da elim çarpmış ve göndermişim. Whatsapp uygulamasında komşu Celal olarak kayıtlı olan kişi arkadaşımdır. Asılsız bir habere alet olduğum için üzgün.” diye ifade verdi.

Elektronik kelepçe takılıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan V.D. ise “Whatsapp uygulamasında 'yal-der official' isimli grup benim de dahil olduğum üniversite arkadaşlarımın da olduğu bir gruptur. Ozan Özgür D.'nin burada pornografik bir video paylaştığı doğrudur ancak biz bunun Muharrem İnce'ye ait olmadığını kendi mesajlarımızda belirttik. Bu hesabı kullanıyor olsam herhangi bir izimi belli etmeden paylaşım yapabilirdim atılı eylemlerle herhangi bir alakam yoktur.” diye konuştu.

Tutuklu Salim Faruk K. ise "Burada görünen şahıs Muharrem İnce değildir. Zaten paylaşımda herhangi bir isim de belirtmedim. Bir yerden bana geldi ben de paylaştım. İleri derecede kronik şeker ve tansiyon hastasıyım. 20 gündür annem yoğun bakımda, bana ihtiyacı var. Vatanıma ve milletime son derece bağlıyım"  diye ifadede bulundu.

Burdur'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Hayatını Kaybetti, 5 Kişi Yaralandı Burdur'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Hayatını Kaybetti, 5 Kişi Yaralandı

Yeniçağ Gazetesi muhabiri T.K. sorgu sırasında verdiği ifadede "Arkadaşımdan direkt mesaj olarak geldi ben de bunu İnstagram'da gazetecilik refleksiyle paylaştım, zaten mesleğim gazeteciliktir. Daha sonra Kocaeli Memleket Partisi milletvekili adayı İnstagram üzerinden bana bu İBAN numarasının sahte olduğu şeklinde uyarıda bulunması üzerine ben söz konusu paylaşımımı sildim ve ardından Muharrem İnce'ye özür yazısı yayınladım" diye konuştu.