Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sosyal medyada kendisiyle ilgili yapılan paylaşımların ardından cumhurbaşkanı adaylığından çekilme kararı alırken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da söz konusu paylaşımlarla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, 'şantaj', 'tehdit', 'belgede sahtecilik', 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma', 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlarından 17 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Altın Rekor Kırarak Yükseldi! Çeyrek ve Gram altın ne kadar?  İşte altın alış satış fiyatları... Altın Rekor Kırarak Yükseldi! Çeyrek ve Gram altın ne kadar? İşte altın alış satış fiyatları...

Gözaltı kararı verilen 17 kişiden 12'si polis tarafından gözaltına alınırken, 1 kişi ise aranmaktadır. Yurt dışında bulunan diğer 4 şüpheli hakkında ise yakalama emri talep edildi. Gözaltına alınan 12 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin savcılıktaki sorguları ise devam etmektedir.