Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kocaeli'de esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Darıca ilçesi Çınaraltı Meydanı'nda esnaflarla sohbet eden İnce, cumhurbaşkanı olacak kişinin partili olmaması ve partisinden istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Emekli promosyon kampanyaları güncellendi. İşte bankaların emekli maaşı kampanyaları... Emekli promosyon kampanyaları güncellendi. İşte bankaların emekli maaşı kampanyaları...

(CHP'de) 'Devrim kanunlarını kaldıracağız, Türklüğü yok edeceğiz' diyenler var. En son Atatürk'e ve İsmet Paşa'ya 'faşist' diyen CHP milletvekili var. Sonra utanmadan twitini siliyor. Düşünebiliyor musunuz, kıyamet alameti bunlar" 
Aday olacağız, evet. Memleket Partisinin üyelerinin önüne yakında sandık koyacağız. Cumhurbaşkanı adayını üyeler belirleyecek. Ben de aday adaylarından biri olacağım" 


Zafer Partisi ile ittifak ihtimaline dair soruyu, "Görüşüyoruz. Henüz netleşmiş bir şey yok" şeklinde cevaplayan İnce, Millet İttifakı'nın ortak mutabakat metnine ilişkin, "Henüz okumadım. Cumhurbaşkanı partili olmamalıdır. Seçilirsem, Memleket Partisinden istifa edeceğim. Partili cumhurbaşkanı olmaz, doğru değil ama parti başkanının emrinde cumhurbaşkanı da olmaz" değerlendirmesinde bulundu.