Muhammed Yakut'un adı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında karşımıza çıktı. Şüpheli olarak belirlenen Yakut hakkında, "Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma" ve "Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirme veya Yayma" suçlarından dolayı İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından yakalama kararı çıktı.

'Doları olan kaybeder' diyen Necmettin Batırel son tahminini duyurdu: Dolar kuru o rakamı görecek 'Doları olan kaybeder' diyen Necmettin Batırel son tahminini duyurdu: Dolar kuru o rakamı görecek

Kırmızı Bülten Talebi ve Onayı

Soruşturma sürecinde Başsavcılık, Yakut'un uluslararası düzeyde aranabilmesi için Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne kırmızı bülten talebi gönderdi. Talep, Bakanlık tarafından değerlendirildi ve uygun bulundu.

İlgili talep, Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanlığı'na iletilerek Interpol Genel Sekreterliği'nin incelemesine sunuldu. Süreç sonunda, şüpheli Muhammed Yakut hakkında kırmızı bülten kararı çıkarılmasına onay verildi.

Yakut’un Yeri Tespit Edilecek ve Türkiye'ye İade Edilecek

Kırmızı bültenle aranan Yakut'un yerinin belirlenmesi ve Türkiye'ye iadesi için çalışmalara başlandı. Bu amaçla, başta Almanya olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinin İnterpol Birimleriyle iletişime geçildi. Yakut'un bulunduğu yer ve iadesi konusundaki gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.