Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Diyarbakır'da düzenlenen bir basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kaya, altılı masanın ortak adayı hakkında söyledikleri ise dikkat çekti.

Altılı masanın bir sonraki toplantısının 5 Ocak'ta gerçekleşeceğini söyleyen Kaya, adayın belirlenmesi için takvim belirleneceğini de sözlerine ekledi.

Charlie Hebdo'dan yeni bir skandal! Tank göndermeye ihtiyaç kalmadı Charlie Hebdo'dan yeni bir skandal! Tank göndermeye ihtiyaç kalmadı

İşte Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya'nın açıklaması:

“5 Ocak’ta yeni bir buluşma gerçekleşecek. Altılı Masa liderleri tekrar bir araya gelecek. Bunun neticesinde de artık yavaş yavaş Altılı Masa’nın ortak adayının kim olacağına dair süreç takvimi beli olacak. Biz bununla ilgili herhangi bir endişeye veya farklı bir düşünceye sahip değiliz. Altılı masanın ilk turunun son toplantısını Saadet Partisi ev sahipliğinde biz gerçekleştirmiştik. Ve ilk defa o toplantıda Altılı Masa’nın ortak adayı 13. cumhurbaşkanı olacak ifadesi kullanılmıştı. Biz buna bütün liderler tarafından sahip çıkıldığını, bizden sonra yapılan Altılı Masa toplantılarında da aslında bu vurgunun güçlenerek devam ettiğini görüyoruz.”