İçişleri Bakanlığı, Eren Abluka-29 Operasyonu kapsamında, Hakkari'de 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bugün Hakkari'de 4, Batman'da 2, Mardin'de 7 olmak üzere toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 13 oldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Eren Abluka-29 Operasyonu kapsamında, Hakkari merkeze bağlı Yoncalı köyü kırsalında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından, istihbarata dayalı müşterek nokta operasyonu düzenlendi. İHA, SİHA ve Hava Kuvvetleri destekli operasyonda, 4 terörist, silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi.

Zırhlı araçlar ve tanklarda işgalin simgesi Z ve V sembolleri dikkat çekti! Zırhlı araçlar ve tanklarda işgalin simgesi Z ve V sembolleri dikkat çekti!

MARDİN’DE 7 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Her nerede olursa olsun teröre geçit yok. Suriye’nin kuzeyinden Mardin Kızıltepe hudut hattımıza saldırı ve sızma girişiminde bulunan 7 PKK/YPG’li terörist, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi” denildi.

Eren Abluka operasyonları kapsamında bugün Hakkari’de 4, Batman’da 2, Mardin’de 7 olmak üzere toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 13 oldu. (DHA)