Valilikten yapılan açıklamada, dün saat 22.30'da Orta Mahalle'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında çok sayıda ekibin katılımıyla uygulama yapıldığı ifade edildi.

Bir motosiklet sürücüsünün kaçması üzerine kovalamaca yaşandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kovalama neticesi şahıs Zafer Mahallesi 143 Sokak üzerinde ekiplerimizce yakalanmıştır. Şahsın 0,89 promil alkollü olduğu anlaşılmış, konuyla ilgili olarak trafik açısından gerekli idari işlem uygulanmıştır. Bazı sosyal medya hesapları ve basında olayın bir kısmıyla ilgili ortaya çıkan görüntülerde güvenlik personelinin vatandaşımıza yönelik uygunsuz davranışlarının görülmesi üzerine konuya müdahil olan bir komiser yardımcısı ile bir çarşı ve mahalle bekçisi hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Güvenlik personeline emniyet teşkilatının gerektirdiği şekilde hukuk devleti ilkelerine bağlı olarak kanun ve ilgili mevzuatla verilen yetkileri, halkın günlük yaşamını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını etkin, hızlı ve verimli bir şekilde karşılamak, hizmet kalitesini yükseltmek ve toplumun memnuniyetini artırmak için kullanarak, vatandaş nezdinde teşkilatımızın saygınlığını ve güvenini sarsacak her türlü eylem ve davranışlardan uzak durulması, görevin her türlü ifasında muhataplara karşı ilgili, nazik, ölçülü ve saygılı hareket edilmesi hususunda gerekli uyarı tekrar yapılmıştır."

Nebati'den Akşener'e yanıt: Asıl sorun 'Nemo' olmakta değil Nebati'den Akşener'e yanıt: Asıl sorun 'Nemo' olmakta değil


Motosikletli gence polis dayağı kamerada! 'Seni öldürürüm' tehdidi

Aydın'ın Efeler ilçesi Zafer Mahallesi'nde "dur" ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan motosikletli genci durduran bir bekçi ile bir polisin gence uyguladığı şiddeti bölge halkı cep telefonu ile kaydetti. Genci tokatlayan ve "adam mı oldun sen, seni öldürürüm" diye bağıran polisin tavrı mahalle halkının tepkisine neden oldu.


Sözcü'nün haberine göre, Aydın'ın Efeler İlçesi Zafer Mahallesi'nde meydana geldi. Saat 02.30 sıralarında motosikleti ile seyir halindeki genç polis tarafından takip edildi.

Motosikletliyi takip eden polis ekibi yaklaşık 100 metre sonra genci durdurdu. Polis aracından inen bir bekçi alkollü ve kasksız olduğu için durmadığı anlaşılan genci yakasından tutup duvara sıkıştırdı.


Polis ise öfkesini yenemeyip motosiklet sürücüsünü tokatlamaya ve bağırmaya başladı. Tokatlardan kendisini korumaya çalışan gence daha da sinirlenen polis memuru "seni öldürürüm. Bana el mi kaldıracaksın" demesi halkın tepkisine neden oldu.

Yoldan geçen bir genç de şiddet uygulayan polisi müdahale etmek istedi fakat o da polis tarafından tartaklandı. Mahalle halkından biri olayı kaydetti.