14 Mayıs seçimleri için sayılı günler kala siyaset arenasındaki hareketlilik baş döndürmeye devam ediyor. 

Son dönemde yayınladığı videolarda bazı siyasiler hakkında iddialar ortaya atan Ali Yeşildağ'a ait olduğu öne sürülen bir hesaptan Muharrem İnce’yi hedef alan paylaşımlar yapılması gündemi salladı. 

Ankara Valiliği, Sağanak Yağış Nedeniyle Sel ve Su Baskınlarına Karşı Uyardı Ankara Valiliği, Sağanak Yağış Nedeniyle Sel ve Su Baskınlarına Karşı Uyardı

Söz konusu hesap üzerinden, Muharrem İnce'ye ait olduğu iddia edilen cinsel içerikli kasetinden bir bölüm paylaşacağı şeklinde ortaya atılan iddialar siyaset kulislerini hareketlendirdi.

 İnce'nin çalışmalarının dün İzmir ve Aydın'da devam etmesi bekleniyordu. Ancak miting programları sağlık sorunları nedeniyle iptal edildi. Sağlık durumu merak edilen İnce'yle ilgili son bilgileri Türk Medya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel Haber Global ekranlarında açıklarken, İnce'nin adaylıktan çekilip çekilmeyeceği yönündeki soru işaretlerine açıklık getirdi.

Adaylıktan çekilmeyecek

Muharrem İnce'nin adaylıktan çekileceği yönünde ortaya atılan iddialara ilişkin açıklama yapan Melek Yiğitel İnce'nin adaylıktan çekilmeyeceğini, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı yarışında olacağını söyledi.

Melek Yiğitel İnce'nin sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde:

 ''İzmir'den sonra Aydın'a geçecekti. Doktorlar mitinge devam etmemesi yönünde görüş bildiriyor. Çünkü yüksek tansiyon düşürülemezse daha ciddi problemlere neden olabilir. Kalp krizi riski gibi bir şey de ortaya çıkabilir. Doktorlar o yüzden 'devam etmemeniz gerekir' diyorlar. Bu yüzden Ankara'ya döndü.Tansiyonu düşürmek için doktorlar müdahale etmişler, dil altı haplarından vermişler. Ankara'ya döndü. Evinde dinleniyor. Durumu şimdi daha iyi. Mitinglere devam edebilecek mi belli değil. Sabah bir sağlık kontrolünden daha geçecek. Kendi devam etmek istiyor. Az bir süre kaldı çünkü. Muharrem Bey devam etmek istemiş zaten ama doktorlar güçlükle ikna edebilmiş.

Bu son dönemde yaşananları da sordum. Bu tempo, yorgunluk için 'etkilemedi dersek doğru olmaz' dedi İpek Hanım. Bu haysiyet cellatlığı, hedef alınması, kumpas işleri üzmüş onu. Zaten kendi de bir paylaşım yaptı bununla ilgili. Bir sitemi de var. Zamanında bu FETÖ'den mağduriyet yaşayanlardan neden ses çıkmıyor diye. Sonuç itibarıyla bu son yaşadıkları etkilemedi denemez. O da tetiklemiştir...''

Muharrem İnce, konuyla ilgili şu paylaşımı yapmıştı;