Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 ve Elbistan merkezli 7.6'lık büyük depremler sonrası 11 il afet bölgesi ilan edildi. Bu 11 ilde Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı, kara, hava, deniz ve askeri okullardaki birlikler bölgeye sevk edildi. Bölgeye sevk edilen birlikler, asayiş, arama-kurtarma, enkaz kaldırma, çadır kurma, yemek ve temel ihtiyaçların giderilmesi konusunda bölgede hizmet veriyor.

Bunların yanında Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadele kapsamında operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığının resmi sosyal medya hesaplarında paylaşılan gönderide teröristlere yapılan teslim ol çağrısı yer almakta. Paylaşılan video ile birlikte Milli Savunma Bakanlığı hem depremin yaralarını sarmak için uğraşırken aynı zamanda da terörle mücadeleyi etkin şekilde sürdürdüklerinin altını çizmekte.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın Şahan Gökbakar'a Attığı Pembe Taytlı Recep İvedik Göndermesi Tepki Çekti! Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın Şahan Gökbakar'a Attığı Pembe Taytlı Recep İvedik Göndermesi Tepki Çekti!

"Deprem bölgesinde vatandaşımızın yardımına koşan Mehmetçik, Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarına da hız kesmeden devam ediyor.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde “Teslim ol!” çağrısına uymayan teröristlere ait inler imha ediliyor."