AFAD'dan o bölgelere deprem uyarısı: 5'in üzerinde deprem olabilir... AFAD'dan o bölgelere deprem uyarısı: 5'in üzerinde deprem olabilir...

Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 şiddetinde gerçekleşen deprem sonrası binlerce bina yıkılarak enkaz haline dönmüştü.

Deprem sonrası 2 hafta sra verilen eğitim öğretim bugün itibarıyla başladı. Depremzede çocukların başka illere nakilleri gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremden etkilenen 10 ilimizin milli eğitim müdürleri ile online toplantı gerçekleştirdi.

MEB tarafından yayınlanan açıklamada ise toplantıdan başlıklar ve açıklamalar ter aldı. İşte o açıklama:

“Bakan Özer'in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 10 ilde 1 Mart itibarıyla açılması planlanan okulların tespitine ilişkin son değerlendirmeler yapıldı. Son çalışmaların yapılmasının ardından 10 ilden hangilerinde okulların açılacağının belirleneceğini ifade eden Bakan Özer, "Önemli olan çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi sağlıklı ve güvenli bir şekilde okullarında buluşturmak." diye konuştu.

 Toplantıya, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy, Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İnşaat Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu, Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Cemal Özdemir, Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Fatih Leblebici, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Levent Özil ile Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener katıldı.” Denildi.