A101'den OPPO A55 cep telefonu kampanyası! Başka yerde yok böyle fiyat... A101'den OPPO A55 cep telefonu kampanyası! Başka yerde yok böyle fiyat...

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı'nın (ÖZEV) düzenlediği Öğrenme Güçlüğü Olan Öğrencilere Meslek Edindirme Merkezinin Tanıtım Programı'na katıldı.
Özer katıldığı programda, eğitimde gelinen seviye, katedilen yollardan bahsetti. Özer, okullaşma oranının artış seviyesine de değinirken şu cümleleri kaydetti:
"Şu anda bu oran yüzde 99. Ortaöğretimdeki okullaşma oranı yüzde 44'tü. Şu anda bu oran yüzde 95, ilkokulda yüzde 99,63, ortaokulda yüzde 99,44'tür. Velhasıl ilk kez beşeri sermayemizi tam kapsamlı bir şekilde, kapsayıcı bir şekilde, eğitimde fırsat eşitliğini merkeze alacak şekilde eğitimle buluşturma imkanımız oldu. Bunun için devasa seferberlikler yapıldı. Tüm illerde, ilçelerde okullar yapıldı. Derslik sayısı 300 binlerden 850 bine çıkarıldı. Öğretmen sayısı 500 binlerden 1,2 milyona çıkarıldı. Bu süreçte özel eğitim çocuklarımızın, gençlerimizin eğitim ile ilgili ihtiyaçları da olduğu kadar eldeki tüm imkanlar maksimum tutularak giderilmeye çalışıldı"
"Milli Eğitim Bakanlığı sadece kaynaştırma bütünleştirme değil aynı zamanda evden çıkamayan yaklaşık 10 bin tane çocuğumuza öğretmen göndererek eğitimden kopmamaları için çaba sarf ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı şu anda hastanelerde yaklaşık 994 hasta yavrumuza eğitim hizmeti veriyor. Gerçekten bu anlamda Türkiye, kıta Avrupası'na da örneklik teşkil ediyor. Mutlaka eksikliklerimiz var, mutlaka iyileştirilecek taraflarımız var. Zaten bizim görevimiz de o eksiklikleri görüp sürekli iyileştirmeye çalışmak, sürekli kapsamı genişletmek. 2020 yılında 53 ilimizde özel eğitim anaokulu yoktu. Şu anda tüm illerimizde var ve 145'e çıkarttık. 2023 yılında bunu 350'ye çıkaracağız inşallah" dedi.