Bir çok velinin merakla beklediği özel okul ücretlerine yapılacak zam miktarı konusunda Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den açıklama geldi.

Özer, TEFE/TÜFE oranları belirlendikten sonra özel okul ücretlerine yapılabilecek maksimum zam miktarını belirleyeceklerini dile getirdi.

Basın mensuplarının sorularına yanıt veren Bakan Özer,

“Geçen hafta özel öğretim kurumlarının temsilcileriyle bir araya geldik. Buradaki amacımız sadece 2023 yılında özel eğitim kurumlarının ücretinin ne olacağıyla ilgili değildi.

Yaşamış oldukları sorunları, daha iyi ve kaliteli bir şekilde hizmet verebilmek için çözülmesi gereken problemleri bizlere aktardılar. Biz de kanaatlerimizi kendileriyle paylaştık.

İnşallah bu hafta içerisinde tüm TEFE (Toptan Eşya Fiyat Endeksi) ve TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) oranları belirlendikten sonra yeni oluşacak zammı tekrar özel eğitim kurumları yöneticileriyle bir araya gelerek, olgunlaştırarak kamuoyuna paylaşacağız.

Kahramanmaraş depremi, büyük İstanbul depremini tetikler mi? Kandilli açıkladı Kahramanmaraş depremi, büyük İstanbul depremini tetikler mi? Kandilli açıkladı

Şu anda özel eğitim kurumlarının zammının ne olacağıyla ilgili hiçbir bilgi paylaşımı söz konusu değil.”

dedi.