Türkiye'de çok sayıda şubesi bulunan Midyeci Ahmet, çalışanlarına dövize endeksli maaş ödeyeceğini duyurarak "Avrupa'da yaşayan insanlardan kendilerini geri kalmış hissetmeyecekler ve hak ettiklerini alacaklar" açıklamasında bulundu.

Yüksek enflasyon ve TL'nin günbegün değer kaybetmesiyle bilhassa işçi sınıfının geçim sorunu gittikçe artarken, "Midyeci Ahmet" olarak bilinen esnaf Ahmet Çiçek, çalışanlarına dövizle maaş ödeyeceğini duyurmasıyla gündem oldu. "Bizim çalışanlarımızın maaşları erimeyecek" diyen Midyeci Ahmet'in, çalışanlarına ödeyeceği minimum maaş ise 712 Euro olacak.

İzmir'de balık ölümleriyle ilgili inceleme başlatıldı İzmir'de balık ölümleriyle ilgili inceleme başlatıldı

'AVRUPA'DA YAŞAYAN İNSANLARDAN GERİ KALMIŞ HİSSETMEYECEKLER'
Instagram hesabından açıklama yapan Midyeci Ahmet "Kura bir müdahalede Midyeci Ahmet'ten. Yunanistan'daki fabrikamızda çalışan arkadaşlarımız 712 euro alıyor. İstanbul'da İkitelli fabrikamızda çalışan arkadaşlarımız da minimum 712 euro alacak. Evet yanlış duymadınız bundan sonra Midyeci Ahmet ailesinde çalışan iş arkadaşlarımız, dövize endeksli maaş alacaktır. Bizimle çalışan arkadaşlarımızın maaşları erimeyecek. Avrupa'da yaşayan insanlardan kendilerini geri kalmış hissetmeyecekler ve hak ettiklerini alacaklar. Çok mutluyum uzun zamandır yapmak istediğim bir şeydi. Hayırlı uğurlu olsun umarım benzeri değişiklikleri yapabilecek güçteki işletmelere örnek ve ilham oluruz. Her şey vatan için, sizi seviyorum. Bundan sonra Midyeci Ahmet'te döviz bazlı maaş" ifadelerini kullandı.