Ege’deki Midilli Adası’nda bu sabah saatlerinde başlayan yangın ada halkına kabus yaşattı. Rüzgarın etkisi ile hızla büyüyen yangında oteller, tatil köyleri ve bir köy boşaltıldı, diğer köylerin boşaltılması ve tahliyeler için vatandaşlara mesajlar atılmaya başlandı. Bazı ev ve restoranların da yandığı öğrenildi.

Ege'deki Midilli Adası'nda bugün saat 11:45 sıralarında başlayan yangın şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla büyüdü.

EVLER VE RESTORANLAR YANDI


Adanın Livadia kenti yakınlarındaki ormanlık alanda başlayan yangında Vatera Polictiho Köyü boşaltıldı. Batı Midilli Belediye Başkanı Taksiharis Verros, “Köydeki insanları hayvanları tahliye ettik ev ve iş yerlerini kurtarmaya çalışıyoruz, diğer köyleri de tahliye edeceğiz” dedi.

Şu ana kadar üç ev ve iki restoranın yandığı felakete 50 orman işçisi, 17 arazöz, 5 uçak,2 helikopter, 3 traktör ve vatandaşların müdahale ettiği ve Atina ile Semadirek başta olmak üzere diğer adalardan yardım istendiği belirtildi.

Promosyonda son 3 gün! Tam 23 bin TL... Promosyonda son 3 gün! Tam 23 bin TL...


OTELLER VE TATİL KÖYLERİ DE BOŞALTILDI

Otellerin bulunduğu sahile kadar ulaşan alevler nedeniyle 6 otel ve tatil köyünün tamamen boşaltıldığı turistlerin Midilli merkezine götürüldüğü belirtildi. Midilli'de askeri birliklerinde yangına müdahale etmesi için yangın bölgesine sevk edilmeye başlandığı adada çok sayıdaki iş makinası ile su tankerlerinin acil olarak yangın bölgesine çağrıldığı belirtildi.