Dünyada hiçbir ülkenin parlamentosunda devletin ve milletin birliğine yönelik böyle bir hareket olmadığını söyleyen MHP'li Adan, HDP'nin kapatılmasını istediklerini söyledi.

Bugüne kadar HDP'yi kapatmayan Anayasa Mahkemesi'nin de kapanmasını istediklerini söyleyen Celal Adan, şu ifadeleri kaydetti:

“Terör örgütünün başı olan PKK ile HDP'yi kuran Öcalan'ın bırakın üç dört vilayette heykelini, 'Biz 81 vilayette heykelini dikeceğiz' diyor. Dünyanın hiçbir parlamentosunda bu kadar devlete ve milletin birliğine karşı bir hareketin yaşaması mümkün değildir. Dolayısıyla biz HDP'nin kapanmasını istiyoruz. HDP'yi kapatmayan Anayasa Mahkemesi'nin de kapanmasını istiyoruz. Bunu genel başkanımız açıkladı. Niye açıkladı ? Gerekçe bu"

14 Mayıs

CHP'nin HDP ile işbirliğinde olmasını eleştiren Celal Adan, İstiklal Marşı söylemeyen bir partinin seçeceği Cumhurbaşkanının ülkeyi ne şekilde yöneteceğine dair soru işaretleri olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Muhammed Yakut'u finanse eden isim bilindik birisiymiş... Muhammed Yakut'u finanse eden isim bilindik birisiymiş...

“Türk devletini kuran, Halk Partisi'ni kuran Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parti HDP ile hareket ederek tezkereye 'Hayır' dedi. Şimdi sizinle bir şey paylaşmak istiyorum. Eğer oradan askerimiz gelseydi bu seçimi yapamazdık biz. 60 - 70 bin Amerikalıların silahları ve organize hareket var orada. Afrin'de onları milletimizin çocukları, uzman çavuşlarımız Özel Harekat ot biçer gibi biçtik attık orada onları. İstiklal Marşı'nı söylemeyen, asla İstiklal Marşı'nı söylemez bölücüler, askerimize 'Şehit' demeyen şehit olmasına vesile olan, Suriye'de ve Irak'ta Türkiye'yi vurmak için yapılan örgütlenmeye 'Sırtımızı dayıyoruz' diyen, Gara'da dönem dönem kaçırdıkları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ellerini arkadan bağlayarak, gözlerini bağlayarak enselerine kurşun sıkarak şehit eden, bir siyasi partinin, İstiklal Marşı söylemeyen bir partinin seçeceği Cumhurbaşkanı bu ülkeyi yönetebilir mi? Dolayısıyla 14 Mayıs seçimleri meclisi bombalayanların, ona irade koyanların sevindiği bir seçim olmamalıdır. 14 Mayıs seçimleri, askerimizi vuran, İstiklal Marşı'nı söylemeyen, yaptıkları açıklamalarla 14 Mayıs'ta sonuç alır almaz bütün tutukluların hapishanelerden çıkarak tekrar gönderdikleri makinalarla hendeklerin kazıldığı, devletin verdiği paraları Kandil'e gönderen, belediye başkanlarının tekrar göreve döneceği ifade edildiği, ihanet edenlerin mutlu olduğu bir seçim olmamalıdır"