MHP'li Baki Ersoy: Zamlar bu milletin belini büküyor

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri'de katıldığı televizyon programında ekonomi hakkında açıklamalarda bulundu. Baki Ersoy, vatandaşların enflasyondan muzdarip olduğunu belirterek “Açıklanan rakamların çok üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor” dedi.

Ersoy, şunları söyledi:


"Dünya ekonomilerini ülke ülke değerlendirdiğimizde dünya ülkelerin bunları aşacak altyapısı bizden 30 sene önce oluşmuş maalesef. Gerçekten bunları kabul etmek lazım.

‘Dünyada pandemi var. Böyle oldu, enerji krizi var böyle oldu' demek yerine biz önümüzdeki süreçte ne yaparız? Bu bir kaçamak.

TBMM Başkanı Şentop Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı tartışmalarına son noktayı koydu TBMM Başkanı Şentop Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı tartışmalarına son noktayı koydu

Tamam dünyada ekonomik kriz var, bizde de var. Bunu çözmeyecek miyiz yani? Bu doğru değil. Bu yaklaşımı ben kabul etmiyorum."