2023 Haziran seçimlerine yaklaşık 5 ay kalmışken geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimin erken bir tarihte yapılacağı sinyalini vermişti.
MHP lideri Devlet Bahçeli ise seçim tarihine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bahçeli, MYK, MDK ve Milletvekilleri Ortak Toplantısı’nın 1’inci oturumu sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bahçeli,
“Tabi 3600’den tutun diğer konularla örtüşüyor bazı şeyler. Türkiye’de sadece soğan ve patates tartışması ötesinde çok şey oldu. Bizim programımız ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi uygulama sistemini karşılaştırdığımızda çok şey birbirlerini örtüyor yani güfte ile beste örtüşmüş oldu” dedi.
Bahçeli, “Anayasa’nın 3 maddelik olan başörtüsü mevzusu perşembe günü komisyonda görüşülecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Ünlü Doktor İstismarı İddialarına Açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Ünlü Doktor İstismarı İddialarına Açıklama

Biz onları dikkate almadan yolumuza devam ediyoruz. Cumhur İttifakı o değişikliği yapmakta kararlı. Meclis’te 400’ün üzerinde bir oyla çıkarsa çok daha sağlıklı olur; ama olmazsa da bu sefer referanduma gitme hali doğar” diye konuştu.
adaylık hatırlatılan Bahçeli, “Bizim adayımız belli, kararımız net. Bizi başkaları ilgilendirmiyor. Ben bir formülünü buldum. Onun formülü şu; 6 çarpı 0, eşittir 0. 6’lı masa bugüne kadar 10 toplantı yaptı. Yeni bir toplantı yapacaklar. Bu denklemi o toplantının sonucu üzerine kurdum” dedi.