PTT: Depremzedelere yapılacak bireysel yardımlar ücretsiz ulaştıracak! PTT: Depremzedelere yapılacak bireysel yardımlar ücretsiz ulaştıracak!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yeni yıl dolayısıyla yayınladığı mesajında, 'Türkiye Yüzyılı'nın önemine dikkat çekerek, "2023 yılıyla ilişkili milli hedef haline gelen "Lider Ülke Türkiye" tasavvuruna geride kalan yıl içinde kuvvetli adımlarla biraz daha yaklaşılmış, Cumhuriyet'in yeni yüzyılına muazzam ve muktedir bir geçişin temelleri milli birlik ve dayanışma bilinciyle atılmıştır." ifadelerini kullandı.

"2022'DE KÜRESEL SİSTEM HUZURSUZ VE İSTİKRARSIZ BİR GÖRÜNTÜ VERMİŞTİR"

Bahçeli'nin mesajı şu şekilde:

"Uzun yıllara sari bir özlemin, on yıllar boyunca heyecanla beklenen tarihi bir eşiğin ifadesi, ilamı ve ibrası olan 2023 yılına taptaze ümitlerle ulaşmış bulunuyoruz. Ne mutlu bizlere ki, muhteşem bir mücadele şuuru ve kahramanlık gururuyla tezahür eden Türkiye Cumhuriyeti, zaman içinde karşılaştığı zorlu etapları aşa aşa yüzüncü yıl dönümüne erişmiş, 1923'ün kurucu ruhu 2023 yılının geniş ufkuyla birebir kenetlenmiştir. Devletlerin kuruluş ve gelişim süreci usulen değil esasen incelendiğinde yüz yıllık bir sürenin elbette çok da kısa olmadığı takdir ve teyit edilecektir.

Acısıyla tatlısıyla, sevinciyle hüznüyle geride kalan 2022 yılında hem bölgemiz hem de küresel sistem huzursuz ve istikrarsız bir görüntü vermiştir. Savaşlar, etnik gerilimler, mezhep temelli cepheleşmeler, terör saldırıları, paylaşım kavgaları, hâkimiyet mücadeleleri, ekonomik ve diplomatik şantajlar, gıda ve enerji darboğazları, insani ve vicdani krizler maalesef dünyayı deyim yerindeyse esaret altına almıştır.

"2023'ÜN KAZANANI TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ OLACAKTIR"

Özellikle Rusya ile Ukrayna arasında süregelen askeri ve stratejik çatışmalar sadece bu ülkeyle sınırlı olmamış, menfi sonuçları itibariyle Avrupa'dan Amerika'ya, Asya'dan Afrika'ya kadar tesir etmediği alan neredeyse kalmamıştır. İnsanlık 2022 yılında da huzur ve güvenlik kayıplarından mülhem çok sancılı bir dönem yaşamış, bu kapsamda risk ve tehditlere mahkum olmuştur. KOVID-19 salgınıyla birlikte daha da tırmanan sosyal, ekonomik, ticari ve siyasi gerginlikler bir yanda yeni dünya tahayyülüne ivme verirken, diğer yanda belirsizlikleri körüklemiş, öngörülemez bir gelecek bekleyişini tetiklemiştir. Umutla umutsuzluk arasında sıkışan bir dünya tablosu artık silik bir gölge değil, aleni ve alarm zillerini çalan bir gerçek halinde herkesin karşısındadır. Haricimizdeki bu gölgeli ve gergin olaylar zinciri vasat buluyorken Türkiye müstesna atılımlarıyla, siyasi istikrarıyla, diri mücadelesiyle, parlak dirayetiyle, başkent Ankara'nın vizyonunu Kızılelma ülküsüyle kavrayan politikalarıyla kutup yıldızı gibi parlamıştır. 2023 yılıyla ilişkili milli hedef haline gelen "Lider Ülke Türkiye" tasavvuruna geride kalan yıl içinde kuvvetli adımlarla biraz daha yaklaşılmış, Cumhuriyet'in yeni yüzyılına muazzam ve muktedir bir geçişin temelleri milli birlik ve dayanışma bilinciyle atılmıştır.

Artık Türkiye çok daha güçlü bir seviyeye yükselmiştir. Söz dinleyen değil, söz geçiren ve sözünü dinleten; yeri geldiğinde yumuşak gücünü, yeri geldiğinde de caydırıcı vasfını kullanan bir ülke mertebesine çıkmanın haklı gururunu vicdan sahibi her insanımız yaşar hale gelmiştir. 2023, Türk ve Türkiye Yüzyılının önsözü, ön yüzü, öncü yılı olacaktır. 2023, Lider Ülke Türkiye'nin timsali, nişanesi, haysiyet ve hedef yılı halinde tecelli edecektir. İnancımızın kaynağı, irademizin kararı, dünyayı Türkçe okuma isteğimizin kararlılığı şüphesiz bu şekilde vasat ve varlık bulacaktır. 2023 yılı, Cumhuriyet'in kuruluş namusunun her manadaki müdafaasını millet iradesiyle pekiştirip cumhurun müstesna zaferiyle perçinleyecektir. 2023 ve müteakip yıllar Türkiye'nin şahlanışına, zulme yandaşlık edenlerin dağılmasına, zillete düşenlerin dağınıklığına mutlaka sahne olacaktır. Türk milleti varlığına çok güçlü şekilde sahip çıkacaktır. Türk milleti istiklaline ve istikbaline sonuna kadar destek verecektir. 1923'e gelesiye kadar Türkiye'nin karşısında belirmiş ve bilenmiş odaklar nasıl kaybetmişse, 2023'te de kötü emelli iç ve dış çevreler, zillet ve ziyan olmuş siyaset zihniyetleri aynı şekilde kaybedeceklerdir. 2023'ün kazananı Türkiye ve Türk milleti olacaktır.