MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. İzzet Ulvi Yönter, Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Abdülkadir Selvi'nin son televizyon programı ve köşe yazısında yer alan kulis bilgilerine sert bir tepki gösterdi. Yönter, Selvi'nin bazı belediyelerle ilgili spekülasyon yapmasını maksatlı ve marazi değerlendirme olarak nitelendirdi.

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, dün katıldığı bir televizyon programında ve bugün de köşe yazısında önümüzdeki yıl yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili bazı kulis bilgileri paylaştı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bir araya gelip ittifakın çerçevesini belirleyeceklerini söyleyen Selvi, başta İstanbul, Ankara ve İzmir'de ittifak beklentisini kaleme aldı.

Altın fiyatlarında sert düşüş: Çeyrek ve Gram altın ne kadar?  İşte altın alış satış fiyatları... Altın fiyatlarında sert düşüş: Çeyrek ve Gram altın ne kadar? İşte altın alış satış fiyatları...

İYİ Parti'nin de CHP'deki genel başkanlık yarışının netleşmesini beklediğini söyleyen Selvi, "Kılıçdaroğlu kalırsa İYİ Parti seçimlere kendi adaylarıyla girmeyi planlıyor. Tek istisnası, il bazlı ittifaklar düşünülüyor. İstanbul ve Ankara için İYİ Parti’nin Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş şartını koşması bekleniyor. Ankara’da Etimesgut, Gölbaşı ve CHP’nin elinde olan Yenimahalle’yi, İstanbul’da ise Şile, Üsküdar ve CHP’nin elinde olan bir belediyeyi istiyor." dedi.

Selvi'nin yazısında ve katıldığı TV programında MHP'nin elinde olan Etimesgut ve Gölbaşı Belediyeleri'nden de bahsetmesine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. İzzet Ulvi Yönter tepki gösterdi. 

MAKSATLI VE MARAZİ DEĞERLENDİRME 

Yönter sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şunları yazdı; 

Hürriyet Gazetesi’nde köşesi bulunan ve dün akşam bir televizyon kanalında manidar kulis bilgileri paylaşan A.Kadir Selvi’nin kimin nam ve hesabına konuştuğu anlaşılamamıştır! CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının( özellikle İstanbul-Ankara-Adana) parlatma ve propagandasını yapma hususunda çok iştahlı ve istekli olduğu görülen Sayın Selvi’nin, MHP’nin yönetimi altında bulunan Etimesgut ve Gölbaşı Belediyeleriyle ilgili spekülasyona tevessül etmesi de asla iyi niyetli bulunmamıştır. CHP ile İP arasındaki olası müzakere ve mutabakat eksenine MHP’li belediyeleri koyması itirafı ve ifadesi açıkça yapılmayan bir gizli ajandaya delalettir! Ankara’da Etimesgut ve Gölbaşı Belediyelerinin CHP tarafından İYİ partiye verilebileceğiyle ilgili kulis ihbarı, üstelik CHP’li büyükşehir belediye başkanının başarılı olduğunun iddia edilmesi alenen Cumhur İttifakı hazımsızlığıdır… Dahası Sayın Genel Başkanımızın yerel seçimlerle ilgili hazırlık sürecini esas alan yazılı açıklaması ve özellikle 11 büyükşehir belediyesi kapsamındaki stratejik hedefleri meydandayken Sayın Selvi’nin maksatlı ve marazi değerlendirmeleri sakat bir mantık üzerine inşa ettiği çok nettir. Sayın Selvi’nin tarafını ve tutumunu açıklığa kavuşturması samimi dileğimizdir."