Altılı masaya adaylık konusunda mektup gönderdiğini aktaran Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mektubunda "Bu mektup göreve talip olma ve aynı zamanda meydan okuma metnidir" ifadelerine yer verdi.

 "Erdoğan'a karşı, benden daha çok seçim kazanmış gerçek bir Türk milliyetçisi aday bulursanız ona sözüm yok" diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, adaylığa talip olduğunu da resmen açıkladı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, zaman zaman yaptığı çıkışlarla gündeme geliyor.

Özcan'ın açıklamalarından satır başları:

"Bugüne kadar yaptığım en ciddi açıklamalar olacaktır.

Kızılay’dan kan bağışı çağrısı! Kan bağışı nasıl yapılır? Kızılay’dan kan bağışı çağrısı! Kan bağışı nasıl yapılır?

6 lidere ayrı ayrı yazmak durumunda kaldım bu mektubu, az sonra göndereceğim. Bu mektup göreve talip olma ve aynı zamanda meydan okuma metnidir.
"AK PARTİ VE MHP SEÇMEMİNDEN YOĞUN DESTEK ALDIM"
Ben AK Parti ve MHP seçmeninden de yoğun bir destek almışım, oy almışım. Yaklaşık 20 yıl sonra belediyeyi geri almış olduk. Belediye başkanlığı görevimin 4 yılını tamamladım.

Göreve gelmemden bu yana en az 20 anket şirketi Bolu'da araştırma yaptı, 2-3 tanesini ben yaptırdım. Ben hepsinde en başarılı 3 belediye başkanından birisi olarak ölçüldüm. Bunu da 6'lı masa isterse bütün anket şirketlerine sorabilir.


Erdoğan'a karşı benden daha çok seçim kazanmış gerçek bir Türk milliyetçisi aday bulursanız ona sözüm yok. Sayın Kılıçdaroğlu'nun tarif ettiği aday tiplemesi bana tamamen uygundur. Adayı uzaklarda aramayın. Bu kardeşiniz aday seçilmesi durumunda 21 yıllık Erdoğan dönemine son verecek.

Kazanacak aday olsun diyorsanız, seçimlerde rüşdünü defalarca ispat etmiş, Erdoğan'ı yüzde 65 oyla Cumhurbaşkanı seçildiği Bolu'da açık şekilde hezimete uğratmış olan Tanju Özcan kardeşinize yol veriniz.

Ben Erdoğan'a meydan okuyorum."