Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 11 Eylül için ülke genelinde hava durumu raporunu paylaştı. Rapor, İstanbul, Kırklareli, Muğla, Rize, Kars, Ağrı, Iğdır ve Van gibi illerde kuvvetli yağışlar ve kuvvetli rüzgarlar beklendiğini açıkladı.

Yeni Yönetici Atama Yönetmeliğinde Beklenen Değişiklikler Neler? İşte Detaylar... Yeni Yönetici Atama Yönetmeliğinde Beklenen Değişiklikler Neler? İşte Detaylar...

Ülkenin genelinde hava parçalı yer yer çok bulutlu olacakken, belirli bölgelerde yoğun yağışlar ve gök gürültüsü bekleniyor. İstanbul, Kırklareli, Karadeniz kıyıları, Muğla, Rize, Kars, Ağrı ve Iğdır çevresinde yerel sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanaklar tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkları, kuzey, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin altında seyrederken, güney ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında olacak.

Rüzgarlar ise genellikle kuzeyden esecek; Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette rüzgarlar görülecek. Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda ise kuvvetli (40-60 km/saat) rüzgarlar bekleniyor.

Bu hava koşulları nedeniyle vatandaşlar, ani sel, su baskını ve rüzgarın yol açabileceği olumsuz etkilere karşı dikkatli olmalı, gerekli tedbirleri almalıdır.