AK Parti'den Erdoğan'ın 3. kez adaylığı hakkında açıklama: Herkes itirazı yapar, nihai kararı YSK verir AK Parti'den Erdoğan'ın 3. kez adaylığı hakkında açıklama: Herkes itirazı yapar, nihai kararı YSK verir

Meteoroloji genel müdürlüğü bu haftalık hava tahmin raporunu yayınladı.

Meteoroloji bu illerimizi kuvvetli yağış ve rüzgar konusunda uyarılarda bulundu.

Meteoroloji; Osmaniye ve Maraş'ta kuvvetli yağış, Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile İskenderun Körfezinde de kuvvetli rüzgar beklendiğini duyurarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Meteoroloji'nin hava raporununa göre; 

Yağışların, öğle saatlerinden sonra Osmaniye çevreleri ile Maraş’ın güneybatı ilçelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunuyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmaması, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

Rüzgârın, Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile İskenderun Körfezinde güneyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.