Meteorolojinin son değerlendirmelerine göre Türkiye geneli parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Orta Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Edirne, Tekirdağ, Ankara'nın kuzey ve doğusu, Çankırı ve Kırıkkale çevreleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

Döviz Kurundaki Hareketlilik, Elektronik ve Otomobil İthal Ürün Pazarında Zam Rallisine Yol Açtı Döviz Kurundaki Hareketlilik, Elektronik ve Otomobil İthal Ürün Pazarında Zam Rallisine Yol Açtı

Ayrıca, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerindeki yüksek bölgelerde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Yağışların Bayburt, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile Mardin'in doğusunda yer yer kuvvetli olabileceği uyarısı yapılmıştır.

Bu nedenle, özellikle söz konusu bölgelerde yaşayan insanlar sel, su baskını ve buzlanma gibi doğal afetlere karşı dikkatli olmalıdır. Ayrıca, rüzgarın öğle saatlerinden itibaren Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli esmesi beklendiğinden, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı da tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.