Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri, Bingöl ve Tunceli'deki 77 okulun spor malzemelerini hazırlıyorlar. Bu sayede hem öğreniyor hem de harçlıklarını çıkarıyorlar. Adeta bir fabrika misali çalışan öğrenciler okulların ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda el becerilerini geliştiriyorlar. İşte haberin detayları...

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol ile okulların bazı ihtiyaçları artık meslek lisesi öğrencileri tarafından karşılanıyor. Bu proje sayesinde hem daha az maliyet ile üretim sağlanırken hem de öğrencilerin el becerilerinin daha fazla gelişmesine olanak sağlanıyor.

Öğrenciler bu sayede harçlıklarını da çıkarıyorlar! 

Fabrika gibi lise: 77 okulun spor malzemeleri bu okulda yapılıyor Adeta bir fabrika gibi çalışan Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri, Bingöl ve Tunceli'deki toplam 77 okulun spor malzemelerini hazırlayarak hem öğreniyor hem de harçlıklarını çıkartıyor.

Elon Musk'tan yeni Twitter çıkışı: 1,5 milyar hesabı silecek Elon Musk'tan yeni Twitter çıkışı: 1,5 milyar hesabı silecek

39 okula basketbol potası, 38 okula ise masa tenisi masası yapıyorlar!

Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bingöl ve Tunceli'deki 39 okula basketbol potası, 38 okula ise masa tenisi masası yapımına başladı. Piyasaya göre daha ucuza mal ettikleri ürünleri okullara yetiştirmenin gayreti içerisinde olan lise adeta bir fabrika gibi çalışıyor.

"Metal ve mobilya sektöründeki birçok alanda öğrencileri yetiştirip ara eleman ihtiyaçlarını karşılamış oluyoruz"

Okul Müdürü Ahmet Aşar, yapılan çalışmalar ile ilgili;

"Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yaptığımız protokolde Bingöl ve Tunceli'de 39 tane okulun basketbol potalarını ile 38 okulun masa tenisi masalarının üretimlerini yapıyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin el becerisi daha fazla gelişmiş olmakla birlikte harçlıklarını da çıkarmış oluyor. Aile bütçesine katkıda bulunmuş oluyorlar. Bizler Bingöl'ün özellikle metal ve mobilya sektöründeki birçok alanda öğrencileri yetiştirip ara eleman ihtiyaçlarını karşılamış oluyoruz. Öğrencilerimiz, buradan mezun olduktan sonra sanayide düzgün bir şekilde işbaşı eğitimlerini aldıktan sonra istihdam ediliyor" ifadelerini kullandı. 

 "Amacım kendi işimin sahibi olmak"

Bingöl Meslek Lisesi Metal Bölümü öğrencilerinden Emirhan Kuyuldar, "Hem okulumu okuyorum hem de aileme yardımcı oluyorum. Kendi harçlığımı çıkarıyorum. Amacım ileride kendi mesleğimi elime alabilmek ve kimseye muhtaç olmamak. Kendi işimin sahibi olmak istiyorum, hayallerim o yönde. Okulumuzda elektrik, mobilya, makine gibi birçok bölüm var. Ben metal bölümü öğrencisiyim. Çünkü bu bölümün benim için daha iyi olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.