Mersin'in Mezitli ilçesi Tece Mahallesi'ndeki polisevine düzenlenen canlı bombalı terör saldırısında bir polis şehit oldu, bir polis ve 3 sivil yaralandı. Bomba imha ekipleri bölgede kontrollü olarak patlama gerçekleştirerek bir bombayı daha imha etti. İçişleri Bakanlığı, bir şüphelinin silahıyla birlikte gözaltına alındığını duyurdu.

Altın yatırımcıları bu tarihe dikkat! Altın Fiyatlarını etkileyecek kritik orana dikkat! Gram altın en son… Altın yatırımcıları bu tarihe dikkat! Altın Fiyatlarını etkileyecek kritik orana dikkat! Gram altın en son…

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gece saatlerinde yaptığı açıklamada;
“Bir buçuk yıl evvel hizmete girmiş olan polis evimize bir terör saldırısı yapıldı. İki kadın terörist çantalarıyla birlikte anlaşılıyor ki daha önce tespit ettikleri bir şekilde hemen orada polisin nöbet tuttuğu kulübeye yönelerek ateş ediyorlar. Orada bir çatışma çıkıyor. Çatışma devam ederken bu bölgeye yakın 4 bekçi arkadaşımız bir araçla acil bir şekilde intikal ettikten sonra iki kadın terörist bu çatışmalar esnasına yaralanıyorlar. Ardından çatışma devam ederken 2 ayrı patlama sesi geliyor. Kendi sırtlarına koymuş oldukları patlayıcıları yaralanınca kaçamayacaklarını anlayınca patlatıyorlar. O esnada bir polis memuru arkadaşımız ağır yaralanıyor. Ötekisi de yaralanıyor ama diğer polis memurumuz kadar ağır değildi. Ağır yaralanan polis arkadaşımız maalesef kurtarılamayarak şehit oldu. Diğer arkadaşımız başarılı bir ameliyat geçirdi herhangi bir hayati tehlikesi yok. Bunun yanı sıra bir sivil vatandaşımız balkonda otururken bir kurşun isabet ediyor ama o da şükür hayati tehlikesi yok. Ameliyatı bittiği konusunda bir bilgimiz oluştu. 2 sivil vatandaş patlamanın tesiriyle yüksekten atlama gerçekleştiriyorlar onlarda da herhangi bir şey söz konusu değil. Bir evladımız şehit oldu Allah rahmet eylesin.
Yapılan ilk tespite göre bir teröristin kimliğini önemli bir ölçüde belirledik, patlamayla kopan bir kafa var 4 tane de bacak var bir tespit belli ikisinin de kırsalcı olduğunu değerlendiriyoruz. Hangi terör örgütü olduğu da belli. “ şeklinde açıklamalarda bulundu.