İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşeneri Samsun ilinin merkez ilçesi İlkadım'da toplanan insanlara seslendi. İYİ Parti Lideri Meral Akşener, AK Parti'nin seçim beyannamesinde duyurduğu mülakatların kaldırılması konusunda konuştu. Meral Akşener mülakatlar ile ilgili şunu söyledi:

CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi: 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, somut aldığımız oylardan anlıyoruz CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi: 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, somut aldığımız oylardan anlıyoruz

"KPSS'de yapılan yanlışlıkların önüne geçecek mülakat derhal kaldırılacak. Aradan geçen günler üzerinde şimdi mülakatın ne menem bir şey olduğunu söylüyorlar. Hakkı olanın kazandığı, dayısı ayısı olanların kaybettiği bir düzen kurulacak. Kimsenin hakkının yenmediği bir düzen kurulacak.

Dolayısıyla bu seçim önemli bir seçim. Herkesin sandığa gitmesini istiyorum. Her bir kardeşimin yanında iki kişiyi sandığa götürmesini istiyorum.Sandık başında görev almalarını istiyorum. Sandık başlarında abidik, gubidik işlerin önlenmesini istiyorum. Biz siyasi partiler olarak bu konu hakkında elimizden geleni yapacağız ve bunun sözünü veriyoruz." diye konuştu.