Polisin dur ihtarına uymayan "sütyen takan erkek avukat" herkeste şok etkisi yarattı Polisin dur ihtarına uymayan "sütyen takan erkek avukat" herkeste şok etkisi yarattı

Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı olarak Nevşehir'de bir etkinlikte konuşma yaptı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "her türe saygımız var" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi ve "Ne demek tür, biz insanız" dedi. Ayrıca kendisine yöneltilen 'eşini aldattı' iftirasını hatırlatarak gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmasında, "üç şerefsiz beraat etti" ifadesini kullandı.

Akşenerin konuşmasından satır başları ise şu şekilde oldu;

Abim kanser tedavisi görürken...

- 80 ihtilalinden önce MHP Kocaeli İl Başkanlığı yapmış bir abinin kız kardeşiyim. Abim akciğer kanseriydi ve o kadar acı çekti ki. Ağır işkenceden geçmiş biriydi. Onun kardeşi Meral Akşener'e, bir eşe, bir anneye sayın Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı döneminde bir TV kanalında dendi ki: Kocasını aldattı.

Üç şerefsiz beraat etti

- Bu ne demek benim için biliyor musunuz? Benim için ölümdür. Benim için ölümden beterdir. Sonra gördüm ki herkese, bütün kadınlara yapılıyormuş. Verdim mahkemeye, üç şerefsiz beraat etti.