İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Bolu'da CHP'den 1 yıl süreliğine geçici olarak ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile vatandaşlara seslendi. Meral Akşener, konuşmasında öğretmenlerin "cumhuriyetin 100. yılına 100 bin atama" isteğini dile getirerel seçilir seçilmez 100 bin atama yapacaklarını ifade etti. Meral Akşener'in konuşmasındaki satır başlıkları şöyle: 

"100 bin öğretmen atayacağız"

“Atanamayan öğretmenlerle ilgili seçilir seçilmez 100 bin öğretmen atayacağız. Bu ülkeyi terk etmek isteyen gençler haklısınız. Mühendis oldunuz iş bulma imkanınız olmadığına inanıyorsunuz ve insanların kayırıldığını biliyorsunuz. Burada iş bulamayacağınızı bilen insanlarımız başka Avrupa ülkesine gidip garson olmayı, pompacı olmayı tercih ediyor. Bu meslekler de kötü işler değil. Ama keşke ülkende kalıp garson olsan, keşke ülkende kalıp pompacı olsan. Bu işlerde bile, iş bulmak için ayı, dayı lazım. Yandaş değilsen özel sektörde bile iş bulma imkanın yok. Bütün bunların ortadan kaldırıldığı parlamenter demokrasiye geçtiğimiz bir gün olacak” diye ifade etti.

Bedelli askerlik yapacaklar bu haber size! Bakanlık uyarı yayımladı... Bedelli askerlik yapacaklar bu haber size! Bakanlık uyarı yayımladı...

"Sizlerin helal oylarınızla Başbakan olmak istiyorum"

Meral Akşener, kendisinin başbakan olma isteğini hatırlatarak cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı'nın adayı olan Kemaş Kılıçdaroğlu'na oy istedi: “Ben 3 yıldır esnaf geziyorum. Hiçbir zaman o dönemde partimi övmedim. Başkalarını yermedim sadece dinledim. Şimdi bugün o sizden dinlediklerimi kamuoyu ile paylaştım. Bugün sizden oylarınızı istiyorum. 13’üncü Cumhurbaşkanımız olacak olan Kemal Kılıçdaroğlu’na oylarınızı istiyorum ve ben sizin helal oylarınızla başbakan olmak istiyorum, pazarlıklarla olmak istemiyorum. Beni başbakanlığa layık görüyorsanız oy verecekseniz. Bu ucube sistemin değişmesini Türkiye’nin yeniden nefes almasını istiyorsanız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceksiniz ve bu ülke feraha çıkacak. Bana pek çok şey söylendi. Allah’ıma şükür hırsız diyemediler. Sayın Kılıçdaroğlu’na da çok şey söylendi ona da hırsız diyemediler. Bütün iftiralara rağmen, bütün linçlere hakaretlere rağmen biz ayakta kaldık. Niye ayakta kaldık çünkü harama el uzatmadık. Size inandığımız için ayakta kaldık. Harama inanan, helale inanan, kul hakkına inanan bir insan olarak sizlerin helal oylarınızla seçilmek istiyorum. Sizlerin helal oylarınızla Başbakan olmak istiyorum ve aynı dürüstlüğe sahip, hiçbir harama el uzatmamış, dürüst, namuslu, sakin, sinirlenmeyen, atarlanmayan giderlenmeyen Sayın Kılıçdaroğlu’na da oy istiyorum."