İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TV100'de Ece Üner'in yayınına katılarak birtakım açıklamalarda bulundu.

"İster 1. ister 2. tura kalsın Kılıçdaroğlu kazanıyor"

 Meral Akşener, seçim anketlerinde çıkan sonuçlar ile ilgili "Anketlerin ortalamasına baktığımızda kimisine göre Kılıçdaroğlu 1. turda geçemiyor, kimisine göre 1. turda geçiyor ya da 2. tura kalıyor. Ortak bir şey var; ister 1. ister 2. tura kalsın Kılıçdaroğlu kazanıyor. Anketlerin ortak noktası bu." diye konuştu.

"1995 seçimleri gibi olacak"

Akşener, 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlerin sonuçlarını 1995 genel seçimlerine benzeyeceğini iddia ederek "Benim bir iddiam var; 1995 seçimleri gibi olacak. 3 parti yani AK Parti, CHP, İYİ Parti ya da İYİ Parti, CHP, AK Parti şeklinde sistem dizilebilecek. Aradaki puan farkları 3-5'tir bilemiyorum. Bundan sonra diğer siyasi partiler gelecek." dedi.

Meral Akşener, Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in DEVA kontenjanından CHP Ankara 1. Bölge'den aday gösterilmesi hakkında şunları dedi: "Altılı masadaki ittifak sistemi üzerinde konuşma hakkını kendimde bulmuyorum. CHP ve DEVA Partisi masaya oturup ortak bir liste üzerinden çalıştıkları herkes tarafından biliniyor. DEVA Partisi'nin verdiği aday isimlerini CHP değerlendirdi. Niye böyle değerlendirdiniz deme gibi bir hakkım yok.

Amma velakin bu seçmenin iştiyakını anlamak mecburiyetimiz var. Seçmenin oyunu almak istiyorsak o insanı duymak, anlamak ve ikna etme mecburiyetimiz var. Sadullah Ergin, CHP ve DEVA yöneticilerine düşen o seçmeni ikna etmektir. Üstten parmak sallamak değildir." diye konuştu.

MEB Teftiş Kurulu Başkanı  Abdülkadir Özkan oldu. MEB Teftiş Kurulu Başkanı Abdülkadir Özkan oldu.

"Bahçeli görevden alınmayı eleştirmiş, İdris Naim Şahin'in arkasında durmuştur"

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in İYİ Parti'den Ordu milletvekili adayı gösterilmesi konusunda ise Meral Akşener, İdris Naim Şahin'i savunarak: İdris Naim Şahin, Erdoğan'ın yakınında bulunan bir şahıs. PKK ile mücadele etmiş bir şahıs, o zaman Çözüm Süreci'ne karşı çıkmış. O dönem basına bakarsanız görevden alınmasını Abdullah Öcalan'ın istediği iddia edilmişti. Bahçeli görevden alınmayı eleştirmiş, İdris Naim Şahin'in arkasında durmuştur. Aytun Çıray'ın FETÖ'cülük iddiası üzerinden yürürsek eğer Şahin'in bir şaibesi varsa herhangi bir tahkikat açılmadıysa güvenmek zorundasınız. Benim hakkında açıldı, Şırnak'ta bir kişinin iddiaları üzerine dava açıldı. İfadem alınmadı. Ben sanık mıyım, tanık mıyım bilmiyorum? Buğra Kavuncu hakkında da FETÖ suçlaması yapılmıştı. Mahkemeye gitti. Şimdi dalga geçiyorum 'İçimizde FETÖ suçlamasından aklanan tek siyasetçi sensin' diye..." diye ifade etti.