BİLİŞİM UZMAN YARDIMCILARI ALINACAK

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna Başkanlığı, Bilişim Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere çeşitli öğrenim alanlarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile 71 adet kadroya Bilişim Uzman Yardımcısı alacak.

MEMURLAR 20.12.2017, 11:34
BİLİŞİM UZMAN YARDIMCILARI ALINACAK

Bilişim Uzman Yardımcısı almak amacıyla açılan ve iki aşamalı olarak (yazılı ve sözlü) yapılacak giriş sınavına ilişkin bazı bilgiler şöyle:

Aranan eğitim şartı

-18 kadroya sosyal bilimler alanında atama yapılacak. En az dört yıllık lisans öğrenimi veren fakülte ve yüksekokulların; siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri mezunlarından ya da belirtilen bölümlerden mezun olmamakla birlikte sayılan alanlarda yüksek lisans veya doktora yapmış olanlar bu sınava başvurabilecek.

-18 kadroya hukuk alanında atama yapılacak. Hukuk fakültesi mezunları bu sınava başvurabilecek.

-35 kadroya Mühendislik alanında atama yapılacak. Elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, telekomünikasyon, endüstri, bilgisayar mühendisliği fakülteleri veya bölümleri mezunlarından ya da belirtilen bölümlerden mezun olmamakla birlikte sayılan alanlarda yüksek lisans veya doktora yapmış olanlar bu sınava başvurabilecek.

KPSS puan şartı

2017 yılında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS);

**Sosyal bilimler alanı için başvuracak adayların, KPSSP3 veya KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olması gerekecek.

**Hukuk alanı için başvuracak adayların, KPSSP3 veya KPSSP4 puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmaları gerekecek.

**Mühendislik alanı için başvuracak adayların, KPSSP2 veya KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmaları gerekecek.

Sınav başvuru tarihleri

Giriş sınavına katılmak isteyen adaylar, 5 - 17 Ocak 2018 tarihleri arasında mesai saatleri içinde Eskişehir Yolu 10. Km. No: 276 Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Kurum merkezine şahsen ya da posta ile başvuru yapabilecek.

Sınavın şekli, tarihi ve yeri

Giriş sınavı yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamada yapılacak.

Yazılı sınav, 10 - 11 Şubat 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılacak. Sınavda başarılı sayılabilmek en az 70 puan almak gerekecek.

Yazılı sınavda başarılı olanlardan, ilgili alanda atama yapılacak kadro sayısının 4 katı aday (başarı sırasına göre) sözlü sınava girebilecek. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için en az 70 puan almak gerekecek.

Yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olanların yazılı ve sözlü notlarının aritmetik ortalaması alınarak adayların giriş sınavı puanı ve başvuru alanları itibarıyla başarı sırası belirlenecek.

*Ücretleri

Bilişim Uzman Yardımcılarının aylık ücretleri, ücret göstergesi ve tazminat göstergesi rakamları esas alınarak (Başbakanlık Uzman Yardımcısı emsal alınarak) belirleniyor.

9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Bilişim Uzman Yardımcısı, 2017 yılının ikinci yarısında (BES kesintisi ve yabancı dil tazminatı ödemesi hariç) aylık net 4.359 TL maaş alabiliyor. 

Yorumlar (1)
davut 4 yıl önce
bazı kitlelere memur alımı hiç yok ama durmadan terfi sınavları açılıyor devletin parası çok maaşlar yükselsin
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49