Bekçiler gece boyunca dolaşmak zorunda mıdır?

Çarşı ve mahalle bekçilerinin gece boyunca dolaşma mecburiyeti var mıdır sorusunun yanıtı, ilgili yönetmeliğin 8. ve 15. maddelerinde belirtilmiştir.

MEMURLAR 30.04.2019, 15:35 30.04.2019, 17:39
Bekçiler gece boyunca dolaşmak zorunda mıdır?

10 Ekim 1966 tarihli 12422 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Vazifeleri İle İlgili Olarak Riayet Etmeleri Gereken Hususları Gösterir Yönetmelik 8'nci ve 15'inci maddeleri şöyle:

Madde 8 - Bekçiler görev saatleri içinde kendilerine ayrılmış bölge içinde fasılasız surette dolaşmağa mecburdurlar.

Madde 15 - Bölge sınırlarında karşılaşan bekçiler birbirlerine işe ait bilgilerini aktarırlar ve lüzumsuz bir konuşma ve gecikmede bulunmaksızın bölgelerinde dolaşmağa devam ederler. 

Göreve başlayacak bekçi, kıyafetli ve teçhizatlı olarak, yarım saat önce karakola gelmek ve karakol amirince kontrol edilmek zorundadır.

 

Yorumlar (5)
Vatandaş 1 yıl önce
Bir bu kaldıydı bekçiler dolaşmayacakda ne yapacak öğretmen nöbeti parayla tutsun bekçi dolaşmasın memurlar saç sakal birbirine girmiş sabah yüzünü yıkamadan baskılı tişört yırtık kotla işe gelsin hele hele öğretmenler ne hüzel dünya
EĞİTİMCİ 1 yıl önce
konu bekçilerle ilgili eğitime nerden geldiniz arkadaş 3 yorumun ikisi eğitimle ilgili sorsan bunlarda eğitimci değildir. Eğitimle ilgili neden ağzı olan konuşma zorunluluğu hissediyor. bırakın eğitim mevzusunu eğitimciler düşünsün. her haberin altına eğitimle ilgili bir yorum yapma mecburiyetiniz yok...
Kemal Öz 1 yıl önce
Allah aşkına bir işe başlasınlar. Herkes nasıl daha az çalışacağının peşinde. Eğitim sendikalarının tamamı daha çok nasıl kazanırız, nasıl az çalışırızın peşinde. Eğitimle ilgili çok az görüş bildiriyorlar. Bakan da olmasa MEBden ses yok.
mehmet özlü 1 yıl önce
çalışmak için iş arayan yok gibi geliyor bana
memurr 9 ay önce
dolaşmağa yazmıyodur inşAllah maddelerde de :(((((
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 15 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49