Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında, memur ve memur emeklilerinin 2024 ve 2025 yıllarındaki zam oranlarının belirlenmesi için Kamu Görevlileri Hakem Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Taraflar arasında anlaşmaya varılamadığı zam konusunda son sözü söyleme yetkisi olan Hakem Kurulu'nun kararı ay sonuna kadar açıklanacak.


Müzakereler sonucunda memur ve memur emeklilerinin zam konusunda uzlaşamaması nedeniyle Kamu Görevlileri Hakem Kurulu devreye girdi. Kurulun ilk toplantısı Sayıştay Başkanı Metin Yener başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda taraflar, kendi tekliflerini sundular ve görüşlerini iletti.

Memur-Sen, uzlaşamadığı taleplerinin Kurul tarafından bağlayıcı hale getirilmesini istedi. Ancak toplu sözleşme masasında uzlaşılan maddelerin lehlerine genişletilmesi kaydıyla taleplerinin kabul edilmesini istediler.

Meteoroloji 11 il için alarm verdi. Çok kuvvetli gelecek Meteoroloji 11 il için alarm verdi. Çok kuvvetli gelecek

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun, memur ve memur emeklilerinin zam oranını belirlemesi için ay sonuna kadar süresi bulunuyor. Kurulun vereceği karar kesin nitelikte olacak ve bu karara itiraz edilemeyecek. Kurulun başkanlığını Sayıştay Başkanı Metin Yener yaparken, kurul üyeleri arasında çeşitli bakanlık ve sendika temsilcileri yer alıyor.