Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla Kamu Sen Başkanı arasındaki toplu sözleşme görüşmelerine dair tartışmayı alevlendirdi. Çakırcı, Kamu Sen Başkanını cehaletle suçlayarak yalan beyanlarda bulunduğunu ve kamuoyunu yanılttığını ifade etti.

Çakırcı, Kamu Sen Başkanının toplu sözleşme konusunda yanlış bilgi verdiğini ve protokol kapısından giriş yaptığı bakanlığın bahçesinde yapılan demeçlerle tutarsızlık yaşandığını belirtti. Kamu Sen'in toplu sözleşme görüşmelerine katılmayacağını açıklamasını komedi olarak nitelendirdi. 

İşte o açıklama...

''Toplu sözleşme düzenini de masada konuşulanı da pekala bilen Kamu-Sen başkanı, sahayı manipüle edeyim derken hem yalan beyanını ifşa ediyor hem de komik duruma düşüyor. Mutabakata varılan başlıkları da, hakeme gidecek başlıkları da kamuoyuna açıkladığımız halde toplu sözleşme üzerinden gerçeğe aykırı cümleler kurup yanlış bilgi verenler, memuru yanıltanlardır.

Dış İşleri Bakanı Hakan Fidan:  İki teröristin Suriye'den geldiği açıklığa kavuşmuştur Dış İşleri Bakanı Hakan Fidan: İki teröristin Suriye'den geldiği açıklığa kavuşmuştur

Sadece yüzdelik zammın hakeme gideceğini söyleyip ardından hakeme gidecek olan kira yardımı, refah payı gibi bazı konuları da sıralayarak kendi yalanıyla kendisini yalanlayan başkan, cehaletinin mağduru mu kurnazlığının malûlü mü?

Protokol kapısından giriş yaptıkları Bakanlığın bahçesinde ağaç gölgesinde bakanlık logolu kürsüden bakanlığın davetlisi gazetecilere eylem adı altında demeç verenlerin, başkalarını meydanlarda kararlılık gösterememekle suçlaması, tutarsızlık mıdır? ikiyüzlülük mü?

Bakanlığın 3. Toplantı daveti olmadığı ve olup olmayacağının da bilinmediği halde “Toplantıya Katılmayacağız” raconu ise tam bir komedidir.


Kamu görevlilerinin bunları neden yetkili kılmadığı belli. Ucuz işleri bırakın.''