Memurların 15 günlük maaş farkları hesaplara yatmaya başladı. Bazı kamu kuruluşları hafta sonundan önce maaş farklarını personellerin hesabına yatırdı.

15 günlük maaş zam farkı oluşurken ödemelerin ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. Bazı kurumlar 15 günlük maaş farklarını hesaplara yatırmaya başladı. Ödemelerin en geç yarına kadar tamamlanması bekleniyor.

Ankara'da 'istek şarkı' cinayeti: 3 kişi, şarkıyı bilmeyen müzisyeni öldürdü Ankara'da 'istek şarkı' cinayeti: 3 kişi, şarkıyı bilmeyen müzisyeni öldürdü

ZAMLI MEMUR MAAŞLARI 8 TEMMUZ'DA YATTI
Temmuz zammı sonrası zamlı memur maaşları için ödemeleri Kurban Bayramı öncesi 8 Temmuz'da yattı.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 9.707 TL OLDU

Bakan Bilgin, "Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeme irademizin bir parçası olarak 6 ay sonra yaptığımız %41.7'lik ikinci memur maaş artışıyla en düşük memur maaşı 9.707 TL oldu" dedi.

YAŞLI VE ENGELLİ MAAŞLARI DA MEMURLAR KADAR ZAM ALDI

Yaşlı ve engelli maaşları her yıl 2 kez belirleniyor. Bu aylıklara memur ve memur emeklisi zam oranı kadar artış yaşanıyor. Yani Temmuz döneminde engelli ve yaşlı aylığı da yüzde 41,69 oranında arttı.

Memur maaşları gibi yaşlı ve engelli maaşları da Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz tarihinde vatandaşların hesabına yattı.