Memleket Partisi’nin yeni sözcüsü Sayan, ‘Yeni görevler, rol dağılımları yapılacak ve herkes üstüne düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacak’ dedi

Memleket Partisi’nin yönetiminde dün üst düzey ayrılıklar yaşandı. Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer ile altı üst düzey yöneticinin bulunduğu kişiler istifa etti. nce yaşanan istifaları, "Kuruluş sancıları" olarak nitelendirdi ve bundan kurtulmak için olağanüstü kurultaylarını toplayacaklarını açıkladı. İstifa eden Usluer’in yerine MYK’de Parti Sözcüsü olarak Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, Genel Başkanvekilliği’ne Nurdan Şahin Demirbağ seçildi.

‘Genel Başkanımızı hiç yalnız bırakmadım’ diyen Sayan, “Memleket Partisi dağılmıyor. Bu zorlu bir süreç. Katılanlar da ayrılanlar da olur. Memleket Partisi olarak biz dimdik ayaktayız. Yeni görevler, rol dağılımları yapılacak ve herkes üstüne düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacak” ifadelerini kullandı.

‘ÜZERİME DÜŞEN HER GÖREVİ SEVE SEVE YAPMAYA HAZIRIM’

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Sayan göreve gelişinin ardından Gazete Duvar’dan Serkan Alan’a konuştu. İnce’nin parti kuruluşundan önce başlattığı Memleket Hareketi’yle birlikte siyasete atıldığını ifade eden Sayan, şunları söyledi:

"Ben akademisyenim. Konuşmak benim işim, sevdiğim de bir iş. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyesiyim. Siyasete Memleket Hareketi’yle birlikte girdim. Memleket Hareketi’ne girmemle ömrümü buna vakfettim gibi bir şey oldu. Genel Başkanımızı hiç yalnız bırakmadım. Memleket Hareketi’nden Memleket Partisi’ne geçen süreçte her evresinde yer aldım. Parti bizim elimize doğdu. Bütün MYK üyeleriyle birlikte partimizi doğurduk. O yüzden her şeyi çok iyi biliyorum ve bizimle beraber var oldu. Tabii ki görev verilirse seve seve üzerime düşen görevi yapmaya çalışacağım. Siyaset böyle zor bir süreç. Gelenler, katılanlar oluyor, ayrılanlar oluyor ama biz Memleket Partisi olarak yolumuza devam edeceğiz. Ben de üzerime düşen her görevi seve seve yapmaya hazırım. Elimden geleni yapacağım."

Bakan Bilgin; Asgari ücret enflasyona ezildi Bakan Bilgin; Asgari ücret enflasyona ezildi

'MEMLEKET PARTİSİ DİMDİK AYAKTA'

Memleket Partisi’nde yaşanan üst düzey ayrılıkların arından kamuoyunda gündeme gelen "Parti dağılıyor mu" sorusunu yönelttiğimiz Sayan bu soruya, "Memleket Partisi dağılmıyor. Bu zorlu bir süreç. Katılanlar da ayrılanlar da olur. Memleket Partisi olarak biz dimdik ayaktayız. Yeni görevler, rol dağılımları yapılacak ve herkes üstüne düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacak. Ben kendi adıma bunun sözünü veriyorum" ifadeleriyle yanıt verdi.

Muharrem İnce’nin istifalara ilişkin "Kuruluş sancıları" ifadelerini kullandığını hatırlatmasına Sayan, Memleket Partisi olarak birkaç gün içerisinde yazılı açıklama yapacaklarını belirtti. Sayan, MYK’da görüşmelerin yapılacağını ve bunların sonucunun duyurulacağını ifade etti.