Yoğun Arama Çalışmaları

Yalova'nın Armutlu ilçesinde meydana gelen bu trajik olayda, Mehtap Dede'nin telefonunun Karşıyaka Mahallesi'nde son sinyalini aldığı tespit edilmişti. Bu önemli bilgi üzerine, yerel polis güçleri hemen harekete geçti ve aramaları derinleştirdi. Ancak, polis ekipleri bu mahallede de herhangi bir izine ulaşamadı.

AFAD da Sahada

Aramalara, 17 kişilik AFAD ekipleri de dahil oldu. Toplu arama çalışmaları, bölgedeki gözle görülür bir huzursuzluğa yol açıyor. Herkes, Mehtap Dede'nin sağ salim bulunacağına dair umutlu olmaya çalışsa da, geçen her saat kaygıları artırmakta.

Boşandığı Eşin İfadesine Başvuruldu

Olayın çözülmesi için polis, Mehtap Dede'nin boşandığı eşinin de ifadesine başvurdu. Ancak, bu durumun soruşturmaya herhangi bir katkısı olup olmadığına dair henüz net bir bilgi yok. Özellikle, kaybolan öğretmenin aile üyeleri ve yakınları, sürecin hızlandırılmasını ve Mehtap Dede'nin bir an önce bulunmasını istiyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanının mülakat açıklamasına cevap geldi Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanının mülakat açıklamasına cevap geldi

Toplum Ne Diyor?

Bu olay, sosyal medya platformlarında da geniş yankı buldu. #MehtapÖğretmenNerede hashtagi ile yapılan paylaşımlar, dikkatleri bu önemli ve acil meseleye çekmeye çalışıyor. Armutlu ve çevre ilçelerde, yerel halk Mehtap Dede'nin fotoğraflarını paylaşıyor ve herkesin bu konuda duyarlı olmasını istiyorlar.