Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yayımladığı İngilizce mesajın ardından yeni bir Tweet Flood'u paylaştı. Mehmet Şimşek paylaşımında vatandaşları uyardı. İşte o açıklama:

Mehmet Şimşek'ten İngilizce mesaj: "Kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü teyit ediyoruz." Mehmet Şimşek'ten İngilizce mesaj: "Kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü teyit ediyoruz."

Borsa yatırımcılarına flaş uyarı! Borsa'da iki hisse yasak getirildi... Borsa yatırımcılarına flaş uyarı! Borsa'da iki hisse yasak getirildi...

"Ancak biraz sabır ve zamana ihtiyacımız var."

Mehmet Şimşek, "Bugün TBMM Genel Kurulu’nda yemin ederek görevimize başlamış bulunmaktayız, Allah utandırmasın. Hükümetimizin üstesindesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Plan ve program dahilinde, belirlediğimiz ilkeler çerçevesinde emin adımlarla çıktığımız bu yolda hedeflerimize inşallah herkesin desteğini alarak ulaşacağız. Ancak biraz sabır ve zamana ihtiyacımız var." diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Bu çerçevede sevgili vatandaşlarımızdan özellikle bir istirhamım var; uygulama ve politikalarımıza ilişkin lütfen benden duymadığınız hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir dedikoduya itibar etmeyiniz. Saygılarımla…"

image-779