Mehmet Şimşek, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Genel Merkezi'nde görüşmüştü. Görüşme sonrası bir basın açıklaması yapması beklenilen Mehmet Şimşek Genel Merkez'in arka kapısından çıkmış ve Twitter'dan herhangi bir görev alamayacağını bildirmişti. AK Parti Hükümeti'nde Maliye Bakanlığı görevi yürütmüş Mehmet Şimşek, resmi Twitter hesabından Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sana Söz Yine Baharlar Gelecek" seçim videosunu beğendiği ortaya çıktı. Mehmet Şimşek sosyal medyada bu konu olduktan sonra beğeniyi geri çektiği bildirilimişti. Herkes bunu neden yaptığını sosyal medyada tartışırken Uğur Dündar, Eski Bakan'ı arayıp yaptığının ne anlama geldiğini sordu.

UĞUR DÜNDAR, MEHMET ŞİMŞEK'E ULAŞTI VE NEDENİNİ SORDU

Fsj_Fq1WAAML5wK

Mahmut Özer kendisine yakışacak şekilde veda etti: Nezaketsizlik ve mesai arkadaşlarına vefasızlıkla gitti… Mahmut Özer kendisine yakışacak şekilde veda etti: Nezaketsizlik ve mesai arkadaşlarına vefasızlıkla gitti…

Usta Gazeteci Uğur Dündar, Eski Bakan Mehmet Şimşek'e neden videoyu beğenip geri çektiğini sordu. Mehmet Şimşek, 8 yaşındaki çocuğunun tablet ile oynarken yanlışlıkla beğendiğini söyledi. Uğur Dündar'ın açıklaması şöyle:

''Eski Maliye Bak. Mehmet Şimşek'in, Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir twitini beğendiği haberleri çıkınca, İngiltere'deki ortak arkadaşımızı aradım. Onun verdiği bilgiye göre 8 yaşındaki oğlu IPAD'ıyle oynarken yanlışlıkla beğeni koymuş. Mehmet Bey durumu fark edince beğeniyi geri almış.'' dedi.