"Vatandaşlar 15 Ağustos'ta 1400'ü aşkın Tarım Kredi Kooperatifi marketinde ucuz alışveriş yapabilecek"

Altını olanlar dikkat! İslam Memiş 'zengin eder' dedi tüyo verdi Altını olanlar dikkat! İslam Memiş 'zengin eder' dedi tüyo verdi

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, enflasyonla mücadele çerçevesinde Tarım Kredi Kooperatifi'ne bağlı marketlerde bazı ürünlerde indirim yapılacağını belirterek, "Söz konusu marketlerde, makarnadan ayçiçeği yağına, et ürünlerinden bebek bezine kadar 40 temel ihtiyaç maddesinde indirime gidiliyor. Vatandaşlar 15 Ağustos'ta 1400'ü aşkın Tarım Kredi Kooperatifi marketinde ucuz alışveriş yapabilecek. Marketlere karşı alınan polisiye tedbirlerle ucuzluk sağlanamayacağı belliydi. Şu an uygulanan yöntem doğrudur. Bu şekilde hem serbest piyasa bozulmayacak hem de fiyatlar devlet eliyle dengelenmiş olacak. Etkilerini hemen hissedeceğiz." diye yazdı.

Tarım Kredi Kooperatifi yöneticilerine büyük görev düştüğünü savunan Barlas, "Medyanın gözü bu marketlerin etiketlerinde olacak. Fiyatlar "gerçekten ucuz olmalı" ve "zaman içerisinde bu fiyat politikası gevşetilmemeli". Etiketler, zincir marketlerden ucuz olursa enflasyonla mücadelede çok kalıcı bir adım atılabilir. Diğer marketler de fahiş fiyat etiketlerini değiştirmek zorunda kalır." ifadelerini kullandı.